Jazda elekrobicyklom jednoduchšie

Jazda elekrobicyklom jednoduchšie

RedakciaAktuality16.11.2020

Nenáročný dopravný prostriedok, bicykel s elektrickou podporou, tzv. e-bike vyžaduje na svoju prevádzku elektrické nabíjacie stanice, ktoré postupne vznikajú aj v centre dolného Liptova.

V prevádzke sú už viaceré nabíjacie stanice

Zrejme najznámejším miestom pre cyklistiku v Ružomberku je Cyklokorytnička. Na stanici Zápalkáreň už určitú dobu funguje aj nabíjacia stanica pre elektrobicykle. Prevádzkuje ju eBIKEpoint Ružomberok a pod palcom má aj ďalšiu nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle na Malinnom Brde.

Ďalšie nabíjacie stanice sa nachádzajú napríklad v cyklocentre Čutkovská dolina, ktorú prevádzkuje Liptovský cyklistický spolok. Cyklisti môžu využiť aj nabíjaciu stanicu na ulici Panská pri prevádzke Športmix Ružomberok.

Radnica plánuje ďalšiu

Mesto sa v súčasnosti bude uchádzať o finančné prostriedky Ministerstva hospodárstva. To poskytne dotáciu na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc. Poslanci túto žiadosť odobrili na uplynulom mestskom zastupiteľstve.

Radnica preto vypracovala projekt s názvom „Nabíjacia stanica pre elektromobily v meste Ružomberok“, ktorý predpokladá vybudovanie nabíjacej stanice na Námestí Andreja Hlinku pred Mestským úradom. Výška dotácie na projekt je 8 000 eur. Samospráva by mala financovať projekt vo výške 5% z celkových oprávnených výdavkov. Maximálne však v sume 421 eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia