
V areáli Gymnázia, na ulici Š. Moyzesa v Ružomberku sa konal 15. Gymnasticko-športový deň pre deti materských škôl a žiakov 1. – 4. ročníka základných škôl.
„Opäť sme fungovali v štyroch skupinách a na štyroch stanovištiach. Mali sme gymnastickú zónu, tiež zábavnú, ďalej atletickú časť a loptové hry,“ informovala nás tamojšia telocvikárka Monika Bogniarová, ktorá celú akciu pripravila a koučovala. „Vystriedalo sa pätnásť zéešiek a materských škôl. Celkove sme narátali 290 detí “

Tento formát, ktorý svojho času rozbehla Janka Fričová, je v regióne stále unikátny, zatiaľ ešte nikto podobnú akciu nezorganizoval.
„Sme tu traja telocvikári, spolu so mnou ešte Jakub Koreň a Erik Jusko. Už pravidelne nám pomohli aj dobrovoľníci ako Janka Fričová, Jarmila Scheerová i ďalší. Zo školy sa zapojilo štyridsať študentov. Takým nosným cieľom je napĺňanie myšlienok olympizmu. Máme za sebou aj vydarený projekt Pozdrav ZOH Miláno Cortina 2026, za ktorý naša škola obdržala ocenenie od Olympijského a športového výboru,“ doplnila Monika Bogniarová.

V športovom kolotoči sme oslovili aj učiteľku zo Základnej školy Ľubochňa Dášu Laukovú, ktorý zavítala so svojim 19-členným drobizgom. „Chodievame sem pravidelne dvakrát do roka aj v zime na podujatie Zacvičte si s Mikulášom. S touto partiou som tu už štvrtý raz. Decká začínali ako prváčikovia a teraz navštevujú 4. ročník. No bola som na tejto akcii aj predtým. Pre deti je to výborná príležitosť na zmenu prostredia, keďže môžu si niečo nové vyskúšať. Aj veci, ktoré sme predtým vôbec nerobili. Vidia inú telocvičňu, iné prostredia a pracujú so študentmi, čo sú im veľmi blízki. Viac než učitelia v škole.“

Zúčastneným školám a škôlkam sa odovzdávali diplomy, lopty a aj iné pomôcky. Bola to taká milá bodka za každým turnusom.
Foto: autor
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia