
V deviatej lige Liptovského futbalového zväzu štyri kolá pred koncom je na čele TJ Družstevník Štiavnička so 43-bodovým ziskom (14 víťazstiev, 1 remíza, 1 prehra), pred OŠK Jamník (28 bodov). To znamená, že víťaz súťaže je už známy.
Štiavnička, ktorá v sezóne 2024/2025 skončila v ôsmej lige posledná, vracia sa späť, na druhé liptovské futbalové poschodie. Pri tejto príležitosti sme oslovili tajomníka klubu Petra Pažitku.
Čo je za vašim postupom?
Mladý tím, noví hráči, ktorí do mužstva stiahli aj kamarátov.
Čakali ste takýto scenár?
Nie. Myslel som, že dlhšie bude trvať, kým splníme náš cieľ a spečatíme víťazstvo v súťaži. Vytvoril sa však veľmi dobrý kolektív.
V predchádzajúcej sezóne mala Štiavnička často problém vyskladať mužstvo na zápas, teraz asi bola situácia iná, čo vy na to?
Vždy sme mali dosť hráčov. Určite aj víťazstvá chalanom chutili, takže chodili.
Kto mužstvo ťahal?
Zvlášť by som spomenul Romana Mrvu, Marka Marschala a Tomáša Jakubjaka.
Mali ste trénera?
Nie. Jeden hráč Martin Piroh sa podujal, že bude viesť tréningy a mužstvo v zápasoch koučovať.
S výsledkami narástol aj divácky záujem?
Ani by som nepovedal. Bohužiaľ.
Momentálne sa už s predstihom môžete v pokoji pripravovať na VIII. ligu, čo poviete?
Uvidíme, ako to všetko dopadne. Chcú nám rozkradnúť hráčov. Takže momentálne neviem povedať, či súčasný mančaft udržíme.
© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia