Bodka za nadstavbou: Šamorín - Ružomberok 28:66

Ján SvrčekŠport16.3.2024

V zápase posledného, 6. kola nadstavbovej hornej štvorky Niké extraligy basketbalistiek MBK Ružomberok vyhral v Šamoríne 66:28.

V polovici úvodnej štvrtiny favorit viedol 9:2, no potom na oba tímy, čiže aj na neho padla strelecká deka. Po úvodnej štvrtine bol na ukazovateli veľmi diétny stav - 6:12. Medzi 15. a 18. min. Ružomberok, po desaťbodovom brejku, svoj náskok zveľadil na osemnásť bodov - 28:10. Napokon prvý polčas klaksón zatvoril za 25 - bodového plusu hostiek - 36:11.

V tretej "štvrtke" Šamorín zaznamenal šesť bodov v rade (24. min. - 17:36 z jeho pohľadu), ale potom prišla druhá desaťbodová šnúra Ruža, ktorá opravila "tabuľu" na 17:46 (v 28. min.). V 33. min. hostky viedli o 38 bodov (60:22) a rovnaký rozdiel bol aj na konci.

Druhý zápas tejto skupiny Piešťanské Čajky - Slávia Banská Bystrica sa dnes neodohral. Klub spod Urpína totiž oznámil, že nemá dostatok zdravých hráčok. Konečné slovo bude mať hracia komisia SBA, tá však nemá veľmi na výber. Už v stredu štartuje play-off.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Celý zápas, až na pár chýb, sme dobre bránili. Rozložili sme minúty, pričom dostatočný priestor dostali aj naše ´deti´. Juniorky dokopy sedemdesiat minút, čo je veľké číslo. V útoku sme ale nehrali dobre, tam to bolo trápenie. Ale aj také sú zápasy. Snažíme sa prioritne sústrediť na obranu, pričom v tejto činnosti to vyzeralo celkom slušne."

ŠBK Šamorín - MBK Ružomberok 28:66 (6:12, 11:36, 19:54)

Najviac bodov ŠBK: Bábiková 9, Lüttmerdingová a Vargová po 8 - body MBK: Jackovecová 13, Ďuratná 10, Buknová 9, Havranová 8, Štefančová 7, Kaliuzhna 6, Urbanová 5, Mikovčáková a N. Oravcová po 3, Michaličková 2. Rozhodovali: Turčin, Stopka, Kubík. Diváci: 73. Štvrtiny: 6:12, 5:24, 11:18, 6:12.