Agresívni opití muži zamestnali mestských policajtov

Agresívni opití muži zamestnali mestských policajtov

RedakciaAktuality21.6.2021

Na základe telefonickej žiadosti poslali v piatok 11. júna hliadku mestskej polície do vojenskej nemocnice. Zdravotnícki záchranári doviezli na urgentný príjem muža, ktorého našli na stanici v bezvedomí. Keď ho v ambulancii prebrali, odmietal vyšetrenie lekárom a začal byť ku zdravotníkom agresívny.

„Hliadka pomohla 49-ročného muža z okresu Dolný Kubín dať na lôžko, tam ho zdravotníci pripútali. Kvôli upokojeniu kontaktovali príbuznú, ktorá bola počas ďalších vyšetrení pri ňom. Po jeho upokojení hliadka z nemocnice odišla,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Ďalší prípad riešili mestskí policajti niekoľko minút pred polnocou v sobotu 12. júna. Na tiesňovú linku159 oznámili, že na jednom pohostinstve v pešej zóne niekto rozbíja dvere.

„Hliadka tam po príchode našla muža, u ktorého bolo podľa poranení na rukách jasné, že rozbil sklenenú výplň na dverách. Išlo o 30-ročného muža z okresu Bytča. Okrem sklenenej výplne poškodil aj ochrannú mrežu na dverách a pred príchodom hliadky mal napadnúť ďalšieho muža,“ povedal Jankovič.

Pre podozrenie zo spáchania trestného činu na miesto privolali hliadku štátnej polície, ktorá si podozrivého prebrala.

Ďalšia bitka sa strhla v pondelok 14. júna pri nákupnom centre v pešej zóne na ulici Podhora Muž tam podľa ohlásenia napádal ďalšieho muža na invalidnom vozíčku. Hliadka na mieste zistila, že obaja sú bez domova, boli v blízkych potravinách, kde medzi nimi vznikol konflikt. Napadnutý už medzitým odišiel. Ostal len útočník, zjavne pod vplyvom alkoholu.

„Po príchode hliadky reagoval veľmi agresívnym správaním a priamo pred hliadkou požíval na verejnosti alkohol. Nereagoval na výzvy na predloženia dokladu totožnosti ani na výstrahu, že bude predvedený na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti. Policajti ho za použitia donucovacích prostriedkov predviedli a zistili, že ide o 31-ročného muža z okresu Ružomberok,“ dodal Jankovič. Jeho protiprávne konanie vyriešili, potom ho prepustili

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia