Aj futbalisti vysádzali s Ružomberčanom stromky

Aj futbalisti vysádzali s "Ružomberčanom" stromky

RedakciaAktuality21.10.2022

Nie sú to chlapci z mesta, teda z Ružomberka, ale hája farby futbalového klubu pod Čebraťom. Aj dvaja chalani z prvoligového družstva starších dorastencov Tobias Bujňaček a Matúš Krištof včera pod kuratelou Občianskeho združenia Ružomberčan priložili ruku k dielu pri vysádzaní stromčekov v lokalite Hrabovo – Šimúnovo. Stali sa tak súčasťou už známeho projektu "Zalesňovanie – pridaj sa k nám" a v hore výrazne omladili osvedčené „zrelé“ šíky.

Niečo podobné som nerobil prvý raz. Dedo má farmu, takže pri rôznych činnostiach som musel doma pomáhať. Aj na poli, či s kravami. Čo mi povedali, to človek robil,“ rozhovoril sa Tobias Bujňaček, ktorý pochádza z Lipian. „Takže ani so stromčekmi som nemal najmenšie problémy, akurát trochu ma zaskočil terén. Bolo nutné rýchlo si zabezpečiť inú obuv. Všetko však prebehlo v pohode, také príjemné odreagovania sa, aj s chutným ´gulášikom´ na konci.“

Osemnásťročný chalan do MFK prestúpil len tohto leta z Michaloviec. „Zaujal ma tamojší klub hlavne tým, že A mužstvo má výlučne zložené zo Slovákov a priestor dáva mladým chlapcom, dorastencom,“ vysvetlil svoj krok študent Strednej priemyselnej školy strojníckej v Prešove, kde, po zmene futbalovej adresy „ide“ podľa individuálneho plánu.

Spolu, ako dvojica, sme vysadili sto stromčekov, taký bol úkol pre všetkých, aj tých starších. Pri kopaní a sadení sme sa s Tobiasom striedali. Myslím si, že obaja sme na kopci nechali plnohodnotný výkon a každý sa pod splnenie úlohy podpísal rovnakým dielom. Bolo trochu mokro, no dalo sa. Potom vyšlo aj slniečko,“ vravel Matúš Krištof. „Priznám sa, na túto nefutbalovú aktivitu sme sa tešili a bola fajn. Navyše, ja som chlapec z vidieka, z Chmelova pri Prešove. Okolo domu stále bolo treba niečo robiť. Tak, ako to beží na dedine. Napríklad píliť drevo a podobne. Ak sa takáto akcia zopakuje, rád pôjdem opäť.“

Krištof, tiež roč. nar. 2004, už hrá v MFK tretiu sezónu. „Prišiel som z Ľubotíc, ešte do ´sedemnástky´. V Ružomberku tiež študujem, na Polytechnickej škole,“ dozvedeli sme sa od mladého futbalistu.

Ešte dodajme, že ružomberskú futbalovú „devätnástku“ zajtra (22. októbra) o 11. hod. čaká na umelej tráve majstrovský zápas proti druhému Trenčínu, ktorý v aktuálnej sezóne ešte neokúsil trpkosť prehry.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia