Aj Korýtko zapadlo do ružomberskej veľkonočnej mozaiky

Aj Korýtko zapadlo do ružomberskej veľkonočnej mozaiky

RedakciaAktuality10.4.2023

Tí skôr narodení si veľmi dobre pamätajú na niekdajšiu Korytnickú železnicu, ktorá vznikla ešte v roku 1908 a fungovala do sedemdesiat štvrtého, pričom dopravovala aj hostí do vtedy vychýrených kúpeľov. V súčasnosti, „oprášené“ historické Korýtko má za sebou päť letných edícií a najnovšie aj veľmi vydarené Veľkonočné jazdy.

Sme maximálne spokojní,“ povedal pre náš portál predseda Občianskeho združenia Korytnická železnica Ružomberok Martin Baník po sviatočnom víkende. „Mali sme vyše sedemsto cestujúcich, je to úctyhodné číslo, ktoré sa určite nečakalo. Do nášho vláčika sme prilákali nielen obyvateľov z Ružomberka a okolia, no takisto z iných kútov Slovenska. Väčšinou ľudí, čo počas Veľkej noci, zavítali na návštevy k svojim rodinám. Počas celého víkendu vládla aj veľmi príjemná, pozitívna atmosféra.“

Tak, ako organizátori avizovali, nebola to len cesta z ružomberskej železničnej stanice po Zápalkáreň a späť, ale tiež „zabalená“ do atraktívneho šatu. „Účastníkov podujatia zvlášť zaujali tvorivé dielne, ktoré sme pripravili priamo vo vlaku, u ´decák´ bolo takisto veľkým magnetom maľovanie na tvár, no aj možnosť podieľať sa na príprave veľkonočných ozdôb. Dokonca títo cestujúci nakukli aj dopredu rušňa, aby na vlastné oči videli, ako sa riadi naše Korýtko,“ pokračoval M. Baník.

Z obáv, ktoré vysielali meterológovia, sa takmer všetko dialo priamo na trojkilometrovej trati, no bola aj jedna výnimka. Včera (9. apríla) pri Zápalkárni svoje majstrovstvo predvádzal ružomberský cyklotrialista Radoslav Stehura. Popri exhibícii, záujemcov aj vtiahol do tajov tohto športu, či jeho abecedy.

Organizátori mali strach z „nebíčka“, ale našťastie, zbytočne. „Včera dokonca na nás posvietilo aj slniečko,“ doložil Martin Baran.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia