Aj ružomberské obchodné reťazce zavádzajú nové opatrenia

Aj ružomberské obchodné reťazce zavádzajú nové opatrenia

RedakciaAktuality23.3.2020

Prázdne ulice Ružomberka, ihriská bez detí, škôlky a školy bez pohybu. To je len časť dôsledkov, ktoré aj v našom meste spôsobili opatrenia proti koronavírusu. Miesta, kde život stále pulzuje sú potravinové reťazce. Medzi opatrenia, ktoré preto zavádzajú sú aj hodiny pre seniorov.

Kratšie otváracie hodiny

Dvere Kauflandu sa od dnešného dňa menia. Od pondelka do soboty po novom budú predajne otvorené od 7.00 h do 20.00 h. Nedeľná prevádzka od 8.00 h do 20.00 h sa nemení. Otváracie hodiny upravuje aj Tesco a Lidl. Všetky predajne Lidl budú predávať v čase od 7.00 do 20.00. Hypermarket Tesco bude v prevádzke od 7.00 do 21.00 h, menšie predajne Tesco od 7.00 do 20.00 h.

Vyhradené hodiny pre seniorov

Keďže medzi najohrozenejšiu skupinu obyvateľov patria seniori, viaceré reťazce vyhradili pre nich prednostný čas, kedy bude môcť nakupovať práve táto skupina obyvateľov. Billa odporúča seniorom nakupovať hneď v ranných hodinách v čase od 8.00 h do 9.00. Od dnešného dňa zavádza prednostné nakupovanie pre seniorov aj Tesco, a to v čase od 9.00 do 10.00. Kaufland a Lidl sa zhodli pre túto skupinu obyvateľov vyčleniť čas od 13.00 do 14.30.

Ochranné plexisklá pre predavačov

Ako informovala tlačová agentúra TASR, viaceré obchodné reťazce sa rozhodli inštalovať pri pokladniciach ochranné plexisklá v súvislosti s novým koronavírusom. Už čoskoro by mali pribudnúť v ružomberskej Bille, Kauflande a Lidli.

Žiadajú o jeden deň v týždni bez otvorených obchodov

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Potravinárska komora Slovenska, Slovenská aliancia moderného obchodu a Zväz obchodu SR žiadajú krízový štáb štátu, aby boli všetky obchody zatvorené aspoň deň v týždni. Toto opatrenie sa má dotknúť len počas trvania mimoriadneho stavu na území Slovenskej republiky. „Toto opatrenie by pomohlo pri logistike a distribúcii a umožnilo by zamestnancom načerpať novú energiu," uviedla v spoločnom stanovisku hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Jana Holéciová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia