Aj ružomberskí fotografii vystavujú v stovežatej metropole

Aj ružomberskí fotografii vystavujú v stovežatej metropole

RedakciaAktuality7.8.2023

V Slovensko dome v Prahe je inštalovaná výstava fotografií členov Zväzu slovenských fotografov(ZSF) Magické Slovensko a Česko. Nájdeme tu aj snímky viacerých ružomberských autorov – kurátora výstavy a predsedu ZSF Ľubomíra Schmidu, tiež Juraja Čecha, Igora Čombora, Jána Hlaváča, Karola Klváčeka, Dušana Strelku a Juraja Vohnouta.

Zväz slovenských fotografov je organizácia, ktorá úzko spolupracuje s ostatnými krajinami Vyšehradskej štvorky. Nuž a Slovenský dom v Prahe vytvára ideálne podmienky na takúto reprezentačnú expozíciu. Je tu viac než deväťdesiat fotografií našich dvadsiatich siedmich členov zo Slovenska a Čiech. Len mimochodom náš zväz združuje takisto fotografov aj z viacerých iných krajín. Do Prahy, kde sa schádza takmer celý svet, sme išli ukázať našu tvorbu, našu krásnu krajinu a reprezentovať Slovensko. Výstava je zameraná na krajinárske fotografie, samozrejme, aj z Čiech. Som rád, že už teraz máme veľmi pozitívne ohlasy,“ povedal pre náš portál Ľ. Schmida.

Vernisáž Magického Slovenska a Česka sa za účasti asi osemdesiatich hostí konala minulý utorok (1. augusta) v réžii riaditeľa Slovenského domu v Prahe Vladimíra Skalského a kurátora výstavy. O kultúrny program sa postaral ružomberský rodák, spevák Jozef Ivaška. „Výstava v Prahe potrvá do konca tohto mesiaca. Potom, ako putovná zavíta do niektorých miest v Čechách a na Slovensku, no i za hranice týchto dvoch štátov. Tam, kde má Slovenská republika kultúrne zastupiteľstvá,“ uviedol Ľ. Schmida a dodal: „Ide o našu druhú pražskú prezentáciu. Prvá sa konala v roku 2018 v tamojšom Slovenskom inštitúte.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia