Aj v Ružomberku spoznáme laureátky Bieleho srdca

Aj v Ružomberku spoznáme laureátky Bieleho srdca

Ján SvrčekAktuality17.5.2024

Stalo sa už peknou tradíciou, že pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier sa pripravujú viaceré podujatia a tiež udeľujú ocenenia Biele srdce, nielen na republikovej, no takisto aj na regionálnej úrovni. Po určitej pauze, sa do tohto výnimočného a ušľachtilého projektu zapojila aj Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek (SaPA) v Ružomberku.

Samotný akt, so symbolickým záhlavím Naše sestry – naša budúcnosť, sa uskutoční v utorok (21. mája) v Orgánovej sieni Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku na Námestí A. Hlinku.

Po skončení covidovej pandémie, bola u nás zvolená nová sedemčlenná rada regionálnej komory SaPA, ktorej prezidentkou sa stala Mgr. Marcela Macková. V tomto zložení ´Biele srdce´ organizujeme prvýkrát,“ informovala nás členka rady ružomberskej regionálnej komory SaPA Mgr. Lívia Škvareková. Na regionálnej úrovni komora ocení desať sestier v troch kategóriách – sestra manažérka, sestra v praxi a sestra pedagóg. Ďalší zdravotnícki pracovníci ešte príjmu ocenenia z rúk primátora mesta JUDr. Ľubomíra Kubáňa.

Foto: RK SaPA

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia