Aj z dvoch dní boli uveličení, dážď celkový dojem nepokazil

Aj z dvoch dní boli uveličení, dážď celkový dojem nepokazil

RedakciaAktuality7.8.2023

Prvé dva dni boli parádne, no včera nás dážď donútil poslednú 30 km trasu do Ludrovskej doliny zrušiť. Tak sme si len posedeli a porozprávali sa. Avšak, čo sa stihlo za piatok a sobotu, stálo aj za tri dni,“ uviedol šéf 44. ročníka cykloturistického podujatia Okolo Liptova a predseda hostiteľského Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok Róbert Fajta.

V piatok (4. júla) sa účastníci zrazu najprv z Likavky presunuli na Námestie Andreja Hlinku v Ružomberku, aby boli súčasťou štartu predposlednej etapy projektu Nadácie TA3 Káčer na bicykli. „Bol som veľmi šťastný, že nám to takto termínovo vyšlo. Ocenili to aj naši cykloturisti. Ja som milú akciu zvlášť emotívne prežíval. Pripomenula mi, ako som bol pol druha roka odkázaný na invalidný vozík. Keď som ležal v posteli, kadejaké, aj tie najčiernejšie myšlienky mi prechádzali hlavou. O to viac si vážim každého človeka, ktorý tak hrdinsky bojuje so svojim osudom ako Peter Káčer. Spolu s ním sme šliapali k hotelu Áčko, potom sme sa rozlúčili a nabrali smer Komjatná,“ vravel ďalej Fajta.

Úvodný deň Okolo Liptova, hoci skvelý bol aj druhý, hlavný organizátor považuje za najvydarenejší. „Nechýbali privítania u starostov Komjatnej a Valaskej Dubovej, ktorí zariadili aj občerstvenie. V Dubovej hrala folklórna úderka. Na záver sme sa ešte boli okúpať na kramarisku,“ pochvaľoval si Fajta. „V sobotu sa už tradične išlo popri Liptovskej Mare. Určite pre všetkých bola veľkým zážitkom návšteva Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši.“

V Likavke, kde podujatie už tradične, má svoj domovský stánok, si dalo „stretko“ 63 rekreačných vyznavačov pohybu na bicykli z rôznych kútov Slovenska, pričom šuškalo sa, že o rok by sa pod hrad Likava mali vrátiť aj záujemcovia z Čiech. Obľúbený formát však nebol iba o šliapaní do pedálov. Jeho neodmysliteľnou súčasťou a nemalou vábničkou je takisto sprievodný spoločenský program.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia