Akademický rok na univerzite ukončila omša Te Deum

Akademický rok na univerzite ukončila omša Te Deum

RedakciaAktuality19.5.2026

V škole sa vo všetkých formách štúdia vzdelávalo päť tisíc poslucháčov.

Slávnostná svätá omša Te Deum sa uskutočnila v Univerzitnom kostole sv. Rodiny v Rybárpoli pri príležitosti ukončenia akademického roka 2025/2026.

Hlavným celebrantom slávnostnej bohoslužby bol Veľký kancelár Katolíckej univerzity, predseda Konferencie biskupov Slovenska a košický arcibiskup Mons. Bernard Bober. O hudobný rámec sa postarali pedagógovia a študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity.

Potom sa v Aule Jána Pavla II. uskutočnilo slávnostné zhromaždenie akademickej obce za účasti vedenia ružomberskej vysokej školy, biskupov i predstaviteľov štátnej správy. Medzi hosťami bol aj významný podporovateľ univerzity, ktorý bol aj pri jej zrode, podnikateľ a filantrop, prezident a predseda predstavenstva akciovej spoločnosti Eco – Investment Milan Fiľo.

Súčasťou slávnostného zhromaždenia bol akt udeľovania čestného titulu doctor honoris causa Tomášovi Galisovi, prvému Veľkému kancelárovi KU a súčasnému žilinskému biskupovi.

© 2026 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia