Akademický Ružomberok začne písať svoju históriu

Akademický Ružomberok začne písať svoju históriu

RedakciaAktuality26.10.2021

Trojdňový medzinárodný multižánrový festival bude prehliadkou vysokoškolskej študentskej umeleckej činnosti. Stane sa miestom napríklad besied, workshopov so spisovateľmi, ale aj premietania filmov, autorských čítaní.

Podujatie slávnostne otvoria v utorok 26. októbra o 8. 30 h v Organovej sieni Katolíckej univerzity (KU) na Námestí A. Hlinku. Tamojšie priestory, ako aj jezuitský kostol Povýšenia sv. Kríža, sa stanú potom miestom interpretačnej súťaže s medzinárodnou účasťou v hre na klavír a organ. Utorkový večer bude patriť besede s Róbertom Neupauerom - O pravej láske z pera Jána Pavla II v priestoroch Univerzitného pastoračného centra KU.

Súčasťou Akademického Ružomberka budú aj dve súťaže v speve a VI. ročník celoslovenskej literárnej súťaže v tvorbe poézie „Slávme to spoločne, ktoré sa uskutočnia 27. októbra. Organizátori pozývajú vo štvrtok 28. októbra na dve zaujímavé podujatia. Jedným z nich bude premietanie filmu Volanie Jakubovej hviezdy, prezentácia knihy Cesta do Compostely vo výstavnej sieni Rektorátu KU, ktoré predstavia o 15. 00 h. Po nich slávnostne sprístupnia výstavu pedagógov a študentov KU Duchovno a rozum v univerzitnej knižnici.

Akademický Ružomberok podporili Ministerstvo školstva, vedy a výskumu SR, mesto Ružomberok, Žilinský samosprávny kraj a KU. Informovala protektorka pre vzdelávanie KU Mariana Magerčiaková.

V čase konania podujatia Akademický Ružomberok platia opatrenia v nadväznosti na aktuálnu fázu okresu podľa Covid automatu. Organizátori prosia o ich dodržiavanie.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia