Ako sa správne zbaviť vianočného stromčeka

Ako sa správne zbaviť vianočného stromčeka

RedakciaAktuality8.1.2020

Či chceme, alebo nie najkrajšie sviatky v roku sa skončili. Deti po dlhej dobe nastúpili do škôl a my dospelí zarezávame v práci. Úloha vianočných stromčekov v domácnostiach pomaly končí.

Pokiaľ ste počas sviatkov zvolili variant umelého stromčeka, máte o starosť menej. Jednoducho ho stačí len načas skryť do škatule, kde bude rok čakať na svoju chvíľu. Iné je to však so živými stromčekmi. Väčšina z nás presne nevie, čo so stromčekom urobiť a ako sa ho správne a ekologicky zbaviť.

Mnohé samosprávy v januári zabezpečujú zber vianočných stromčekov. V niektorých mestách je potrebné zaniesť ich priamo do zberného dvora, či na vopred určené miesto v rámci mestskej časti. Mesto Ružomberok tiež zabezpečuje odvoz a zhodnotenie prírodných vianočných stromčekov. Podmienkou je stromček zbaviť ozdôb. „Obyvatelia môžu ukladať odstrojené prírodné vianočné stromčeky na stanovištiach zberných nádob, alebo ich odovzdať priamo v Zbernom dvore areálu Technických služieb, a.s.,“ informuje hovorca mesta, Viktor Mydlo.

Doplnil, že odvoz bude zabezpečený od 7.1. 2020 do 31.1.2020. Stromčeky budú následne zhodnotené v Komunálnych službách mesta Ružomberok. „Umelé vianočné stromčeky môžu občania tiež odovzdať v Zbernom dvore areálu Technických služieb na Pivovarskej ulici,“ doplnil Mydlo.

Ľudia z dedín, ktorí nemajú možnosť sami zoštiepkovať stromček a využiť ho ako kompost v záhrade, by sa mali obrátiť na svoj obecný úrad.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia