Ako sú pripravené najväčšie lyžiarske strediská v okolí na nával milovníkov snehu?

Ako sú pripravené najväčšie lyžiarske strediská v okolí na nával milovníkov snehu?

RedakciaAktuality13.12.2018

Lyžovačka klope na dvere - aj keď sa zdá, že každým rokom začína neskôr. Dlhé leto, horúca jeseň a predovšetkým niekoľko teplých zimných týždňov, neprialo lyžiarskym svahom. Strediská začali zasnežovať až na konci novembra a v týchto dňoch očakávajú príchod najlepších podmienok na spustenie pravej predvianočnej lyžovačky.

Domáce Maliné má už svojho maskota

Malinô Brdo začalo so zasnežovaním 28. novembra , avšak lyžiarsku sezónu ešte neodštartovali. „Začneme hneď, ako nám to snehové podmienky umožnia, predbežný začiatok je naplánovaný na 22. decembra,“ hovorí Tomáš Gazdarica, margetingový manažér. Dodal, že na chate Dária pribudne tento rok aj priestor pre najmenších, a to detský kútik s množstvom atrakcií a deti opäť poteší aj nový maskot strediska.

„Počas letnej sezóny sa nám podarilo dôkladne vyčistiť od porastov pretekársku zjazdovku medzi sedačkovou lanovkou pomocou LV H210, takže v prípade vhodných prírodných snehových podmienok sa lyžiari môžu tešiť na výbornú lyžovačku,“ dodal Gazdarica.

Stredisko pripravuje aj túto sezónu tradičné športové akcie - lyžiarske a skialpinistické preteky – a v prípade vhodných snehových podmienok premiérovo zorganizujú zimný triatlon. Chýbať nebude aj Expres snow párty, testovačky lyží, predvádzacie akcie automobilov či karneval na snehu.

Podľa Gazdaricu očakávajú v deň spustenia strediska, v prípade vhodných snehových podmienok, viac ako 1500 návštevníkov.

Na Donovaloch už môžete lyžovať

Aj napriek tomu, že lyžiarska sezóna na Donovaloch už začala presne minulý týždeň, návštevníci môžu lyžovať len v časti Záhradište na 30 cm snehu, ktorý je kombináciou prírodného a technického snehu. „Podmienky zasnežovaniu celú jeseň nepriali, začali sme zasnežovať až 17. novembra s krátkou prestávkou kvôli prechodnému otepleniu,“ hovorí Miroslav Dobrota, marketingový manažér lyžiarskeho strediska PARK SNOW Donovaly.

Podľa ďalšieho vývoja počasia a snehových podmienok budú otvárať ďalšie zjazdovky a dopravné zariadenia. Termín spustenia sezóny na Novej holi je plánovaný na 22. decembra, čo bude závisieť aj od počasia, takže termín sa môže posunúť. Podľa Dobrotu za prvý víkend navštívilo lyžiarske stredisko PARK SNOW Donovaly asi tisíc lyžiarov.

Jasná je už v plnom prúde

Tohtoročnú lyžiarsku sezónu odštartovala Jasná ako prvá z tatranských stredísk. Návštevníci si mohli užiť lyžovačku na viac ako 3 kilometroch. Stredisko spúšťa podľa informácií na webe lyžovačku na troch zjazdovkách, ktoré majú aktuálne výšku snehu do 30 cm a dobré podmienky na lyžovanie, aj keď miestami obmedzené. „Lyžovať sa bude na severnej strane Chopku na modrej zjazdovke č. 13 Biela Púť a na červených zjazdovkách č. 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a č. 2 Májová z Priehyby do Jasnej,“ uvádza stredisko na webe, na naše otázky neodpovedali.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia