Akumulátorové náradie zapríčinilo požiar auta

Akumulátorové náradie zapríčinilo požiar auta

RedakciaAktuality2.5.2024

Mestskí policajti riešili v apríli desiatky prípadov. Okrem ľudí pijúcich alkohol na verejnosti sa postarali aj zabudnutý notebook či auto jazdiace bez vodiča.

Hliadka mestskej polície preverovala v piatok 19. apríla telefonické oznámenie na sídlisku Klačno. Volajúci si všimol auto, v interiéri ktorého bol dym a okná boli teplé.

Policajti na mieste zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde a kontaktovali hasičov. Do príchodu hasičov zistili majiteľa vozidla a telefonicky ho kontaktovali, ale nenachádzal sa v Ružomberku. Hrozilo nebezpečenstvo z omeškania, preto súhlasil s rozbitím bočného okna. Kontaktovali aj majiteľov okolostojacich vozidiel, aby si v záujme ochrany majetku preparkovali.

„Hasiči sa dostali do vozidla, na zadných sedadlách našli akumulátorové ručné náradie. Skrat na jeho batérii pravdepodobne požiar spôsobil,“ informoval preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Na zastávke zabudla notebook

V stredu 17. apríla napoludnie oznámila obyvateľka sídliska Klačno, že po vchode bytovky chodí starší pán. Pôsobil dezorientovane a tvrdil, že si zabuchol dvere na byte. Býval však na sídlisku Roveň a na Klačno sa dostal autobusom. Oblečené mal tepláky a flanelovú košeľu, na nohách mal papuče.

Hliadka po príchode na miesto zistila, že 85-ročný muž na Klačne hľadal svoju dcéru, pretože doma sa mu zabuchli dvere, no tá nebola doma. Na policajtov nepôsobil dezorientovane, vzali ho do služobného vozidla a odviezli domov.

Cestou sa ešte zastavili po technika z kľúčovej služby, ktorý šiel s nimi a zabuchnuté dvere otvoril. V takýchto prípadoch technik už viac krát ochotne a bezplatne ľuďom v núdzi pomohol.

Aj počas apríla mestskí policajti pomáhali pri odovzdaní zabudnutých vecí. Vďaka nim sa k majiteľom vrátili peňaženky aj mobilný telefón.

„V utorok 23. apríla v noci prijal operačný príslušník mestskej polície telefonickú žiadosť o pomoc od ženy cestujúcej z Ružomberka na východ. Pred Košicami si uvedomila, že na peróne na lavičke nechala tašku s notebookom. Hliadka šla na stanicu a zabudnutý notebook aj s príslušenstvom našla na lavičke,“ povedal Jankovič.

Vodič odmietol fúkať

Napriek dlhodobému zákazu pitia alkoholu na verejnosti v meste sa stále nájdu jeho milovníci, ktorí obmedzenie porušujú. Za dva aprílové týždne si za to pokutu vyslúžilo jedenásť hriešnikov. Dostal ju aj19-ročný agresívny mladík, ktorého kamera nasnímala počas toho, ako kopol do odpadkového koša.

Na základe telefonického oznámenie riešila mestská polícia opitého vodiča jazdiaceho na ulici Madáčova.

„Vyslaná hliadka videla vozidlo jazdiť v zákaze vjazdu a preto ho zastavila. Bolo zrejmé, že vodič je pod vplyvom alkoholu, pravdepodobne aj iných návykových látok. Vodiča zadržali do príchodu štátnej polície. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške aj odberu biologického materiálu,“ povedal policajný preventista. Nezodpovedného vodiča riešia orgány činné v trestnom konaní.

Nezabrzdené auto skomplikovalo v nedeľu 21. apríla dopravu na ulici Antona Bernoláka pred budovou Slovenskej pošty. Vozidlo sa samovoľne pohlo, zastavil ho až obrubník. Zablokovalo celú šírku vozovky, ostatní vodiči ho museli obchádzať cez parkovisko. Policajti vozidlo odtlačili späť na parkovacie miesto a auto proti pohybu zabezpečili podložením kolies. Telefonicky informovali vodiča.

V sobotu 20. apríla hliadke počas kontroly na ulici Podhora pracovník súkromnej bezpečnostnej služby oznámil, že v nákupnom centre chytil zlodeja. Išlo o 57-ročného Ružomberčana, ktorý zobral fľašu alkoholu v hodnote 13 eur, za tovar nezaplatil a snažil sa odísť. Policajti v evidencii priestupkov zistili, že za posledný rok ho už pri krádeži chytili, preto muža odovzdali hliadke štátnej polície.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia