Alkana v Ružomberku slávi desaťročie

Alkana v Ružomberku slávi desaťročie

RedakciaAktuality9.4.2019

SZUŠ ALKANA Ružomberok pôsobí od roku 2009. Jej cieľom bol od začiatku pracovať s talentovanými deťmi a mládežou v oblasti muzikálu, vytvoriť podmienky pre ich umelecký rast v oblasti herectva, spevu a tanca, s možnosťou účinkovania na javisku. Autorom projektu je Alena Kaňuková, ktorá svoju myšlienku spracovala do reálnej podoby a dala jej názov ALKANA, čo je vlastne v skratke jej meno.
Ako ružomberská rodáčka sa rozhodla priniesť Alkanu aj k nám. Dohodli sme sa, pani Kaňuková nám poskytla svoje know – how a v roku 2009 začala Alkana písať svoju históriu aj v našom meste,"hovorí riaditeľ ružomberskej Alkany, dlhoročný pedagóg a ochotnícky herec Miloš Bubelka.

DESAŤ ROKOV pôsobnosti v našom meste

Alkana hráva vo Veľkej dvorane KDAH Ružomberok vlastné autorské muzikály, galaprogramy, veľké muzikálové show programy a hudobno tanečno - rozprávkové show. Deti z ružomberskej Alkany pravidelne účinkujú v rámci Dní mesta Ružomberok a tiež akcií ružomberského adventného kalendára. Svojimi vystúpeniami spestrujú rôzne podujatia pre deti, ale aj pre dospelých a dôchodcov.
Ružomberská Alkana ako jediná škola v regióne ponúka pre žiakov výučbu stepu.
Za 10 rokov navštevovalo v našom meste túto školu bezmála 300 žiakov. Od roku 2009 odohrala Alkana 56 veľkých muzikálových predstavení. Predstavenia doteraz videlo takmer 20 tisíc divákov,“ povedal pre náš portál riaditeľ ružomberskej Alkany. „Boli sme aj predskokanom minuloročného veľkého Vianočného koncertu Karla Gotta,“ pochválil účinkovanie školy M. Bubelka.

OSLAVY 10. VÝROČIA

Pre divákov sme pripravili pestrý a rozmanitý Jubilejný galaprogram. Ten odohráme vo Veľkej dvorane KDAH v stredu 10. apríla o 17.30 hodine. Program bude plný hudby, tanca, spevu, farebných svetiel a rozmanitých kostýmov. Diváci uvidia ukážky z autorských muzikálov Alkany, nové tanečné choreografie, vystúpenia spevákov aj čísla v stepe,“ priblížil nám galaprogram jeho režisér Miloš Bubelka.

PLÁNY DO BUDÚCNA

Každá škola i každé divadlo by mali byť niečím výnimočné. Pre Alkanu podľa riaditeľa Bubelku, sú to autorské muzikálové predstavenia, v ktorých deti dostávajú príležitosť účinkovať na veľkom javisku a umelecky rásť. „To je základ úspechu Alkany, to sa ani do budúcna určite nezmení,“ dodal pre náš portál M. Bubelka
V najbližšom období Alkana vystúpi na ružomberskom jarmoku, na záver školského roka odohrá vo Veľkej dvorane letný showprogram, no a v decembri sa jej priaznivci môžu tešiť na autorský alkanovský muzikál Popoluška.

Alkane prajeme veľa nadaných detí, ktoré svojim účinkovaním robia radosť nielen rodičom, ale širokej verejnosti. Veľa úspechov v ďalších desaťročiach.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia