Andrea Dobošová z Nevedka získala prestížnu cenu

Andrea Dobošová z Nevedka získala prestížnu cenu

RedakciaAktuality26.3.2024

Dňa 13. marca 2024 sa pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej konalo národné oceňovanie za dobrovoľníctvo Srdce na dlani 2023. Slávnostná časť prebehla v priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave. Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok,  jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných.

Komisia Žilinského dobrovoľníckeho centra nominovala za Žilinský samosprávny kraj v kategórii Dobrovoľník pomáhajúci na Slovensku Andreu Dobošovú, koordinátorku Materského centra Nevedko v Ružomberku. Ocitla sa tak medzi 14 nominovanými z celého Slovenska.

„Táto nominácia je veľkým ocenením nielen pre mňa, ale pre celé MC Nevedko, pre kolektív aj ďalších mamičiek, dobrovoľníčok, ktoré vo svojom voľnom čase pomáhajú iným“ rozhovorila sa Andrea Dobošová. „Počas slávnostného večera zazneli výnimočné príbehy aj iných oceňovaných, príbehy solidarity a ľudskosti, ktoré v dnešnej dobe plnej nepriateľstva a nenávisti sú dôkazom, že dobrí ľudia na Slovensku nevymreli. Tieto príbehy a táto nominácia sú pre nás veľkou motiváciou do ďalšej činnosti.“

MC Nevedko je dobrovoľnícke občianske združenie, ktoré už 15 rokov aktívne pôsobí v Ružomberku. Vytvára originálne príležitosti najmä pre rodiny s najmenšími deťmi vo forme workshopov, vzdelávacích kurzov, prednášok, organizuje pre nich voľnočasové športové a kultúrne podujatia. Neodmysliteľnou súčasťou činnosti sú charitatívne zbierky,  bazáre potrieb pre rodinu. V posledných rokoch sa zameriava najmä na prácu s rodinami so sociálnym, finančným a zdravotným znevýhodnením. Jeho aktivitám môžete pomôcť aj vy darovaním 2% zo svojich daní.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia