Aquaparky v okrese otvoria čoskoro

Aquaparky v okrese otvoria čoskoro

RedakciaAktuality11.6.2020

Na začiatku júna došlo k ďalšiemu uvoľneniu opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Aj na dolnom Liptove veľmi pozitívne vnímali túto správu. Spolu s vnútornými športoviskami a kúpaliskami môžu začať fungovať aj aquaparky. Podľa našich informácií tie v našom okrese chystajú už posledné úpravy a svoje brány otvoria čoskoro.

Počítať by ste však mali s nie plnou prevádzkou všetkých atrakcií. Zakázané sú zatiaľ tie, pri ktorých dochádza k tvorbe aerosólov, čiže napríklad vodopády, fontány, či vodné chrliče.

Zdroj: Bešeňová/fb

V sobotu 6.júna otvoril svoje brány Vodný park Bešeňová – aj keď zatiaľ iba pre svojich hotelových hostí. Otvorených je spolu 7 vonkajších termálnych bazénov a 3 kryté bazény, v prevádzke je aj saunový svet – zatiaľ bez ochladzovacích bazénov.

Od 13. júna otvárame vodný park už pre všetkých, teda nielen pre hotelových hostí, ale aj pre individuálnych klientov,“ vysvetľuje riaditeľ Vodného parku Bešeňová Peter Kolenčík.

Podľa jeho slov bola v Bešeňovej aj vzduchotechnika komplexne dezinfikovaná a je nastavená na neustály prísun čerstvého vzduchu.

Hostia sa musia pri príchode pripraviť na zmeranie teploty termokamerou, aby bol vstup do akvaparku čo najplynulejší a nezhromažďovalo sa viac ľudí na jednom mieste. Následne sa návštevníci od pokladní presunú k šatňovým skrinkám, pri ktorých budú tiež platiť rozostupy. Zo šatne do areálu akvaparku už môžu hostia vstúpiť bez rúška, dôležité je okrem relaxu dodržiavať vyznačené rozostupy pri vstupe na tobogany či využívaní gastronomických prevádzok.

Kúpele Lúčky

Dnes /11. júna/ spustil prevádzku AQUA-VITAL Parku pre ubytovaných klientov. Otvorenie sa týka vnútorného bazéna, vonkajších bazénov aj vitálneho sveta. Pre verejnosť plánujú otvorenie prevádzky 1.7.2020.

26. júna otvorí svoju prevádzku Gothal Liptovská Osada. V budove Vodného sveta otvoria tieto služby: Bazény, Wellness, Fitness, Floating, Aqua bar, Reštaurácia Vlnka, Beauty služby, infrasauna, Biliard, Bowling, Golfový trenažér. Návštevníci musia počítať s dodržaním všetkých mimoriadnych hygienických opatrení nariadených ÚVZ.

Gothal Liptovská Osada

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia