Autobusový dopravca prináša bonusy počas Európskeho týždňa mobility

Autobusový dopravca prináša bonusy počas Európskeho týždňa mobility

RedakciaAktuality14.9.2023

Počas Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý sa uskutoční v dňoch 16. – 22. septembra 2023, sa môžu cestujúci prímestskou autobusovou dopravou v Žilinskom samosprávnom kraji zapojiť do súťaže o kredity na čipovú kartu ARRIVA v celkovej hodnote 3 600 eur. Navyše už od 14. septembra až do ukončenia ETM môžu získať novú čipovú kartu v hodnote štyri eurá zadarmo.

Žiaci základných škôl sa tiež môžu v tímoch zapojiť do výtvarnej súťaže s témou Cestujeme spolu autobusom 15 rokov a získať jeden zo šiestich balíčkov výtvarných pomôcok v hodnote 250 eur.

Témou 22. ročníka ETM 2023 je Šetri energiu a zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu.

„Dnes už vieme, že verejná doprava dokáže poskytnúť rovnakú, alebo aj lepšiu službu ako individuálna, ale za menej peňazí. Zároveň zanecháva okolo seba čistejšiu krajinu, vzduch aj vodu, menej hluku a žiadne zápchy,“ povedala Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja.

ARRIVA podporuje ETM na Slovensku každý rok vo všetkých piatich krajoch, v ktorých pôsobí. „Európsky týždeň mobility vnímame ako príležitosť ukázať, že presadnúť z osobného automobilu do autobusu alebo vlaku je nielen možné, ale je to spôsob cestovania budúcnosti,“ povedal Michal Horák, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra dobijú čipovú kartu ARRIVA za minimálne 10 eur, alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do žrebovania o kredity v hodnote 30, 20 a 10 eur. Od 14. do 22. septembra môžu zároveň zákazníci získať novú čipovú kartu v hodnote štyri eurá zadarmo.

Zaujímavé výhry čakajú aj na najmenších cestujúcich. Žiaci základných škôl sa môžu zapojiť do výtvarnej súťaže. Víťazné tímy získajú balíčky výtvarných pomôcok v celkovej hodnote 1 500 eur.            

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia