Automobilové veterány a motorky ukázali v plnej kráse

Automobilové veterány a motorky ukázali v plnej kráse

RedakciaAktuality24.6.2019

Prehliadka historických vozidiel bola aj stretnutím fanúšikov veteránskeho športu, či zberateľov, aby sa navzájom predviedli so svojim automobilmi. V Ružomberku sme videli napríklad Ford A. Murray z roku 1930, Jeep z roku 1943. Bohaté zastúpenie mali aj vozidlá, ktoré vyrobili v bývalom Československu -Aero 30 kabriolet (1935), Tatra 12 Sport (1929), Tatra (1923).

„Ružomberská ruža veteránov už celkom dozaista patrí k portfóliu tých udalostí, bez ktorých by sme si kultúrny život v našom meste nevedeli predstaviť Aj tento rok sa v našom meste zišli desiatky vozidiel, ktoré si dnes už málokto pamätá na cestách,“ uviedol primátor Ružomberka Igor Čomor. Netajil nadšenie, že v meste mohli privítať unikátne stroje a spoločne s ich majiteľmi sa potešiť ich krásou, dômyselnosťou a detailnou prepracovanosťou. Poďakoval organizátorom akcie za ich úsilie, ktoré každoročne vynakladajú.

Predsedu ružomberského Automotoklubu Mariána Silu teší, že si ich akciou dokázali získať nadšencov a priaznivcov veteránskeho hnutia, čo dokazuje každý rok stúpajúci počet prihlásených. V tejto súvislosti uviedol: "To asi znamená, že sa u nás dobre cítia a sú spokojní s našim podujatím,“

Už druhýkrát v histórii podujatia ho organizovali pre stroje vyrobené do roku 1945. Vlani si vyskúšali, že či to zvládnu. Po výstave vozidiel v centre mesta Ružomberok vyrazili všetci na jazdu po regiónoch Liptova, Oravy a Turca Automobily museli tohto roku prekonať 110 km trasu, ktorá prechádzala okresmi Ružomberok, Dolný Kubín a Martin. Motoristi mohli spoznávať okrem iných obec Jasenovú, Oravskú galériu v D. Kubíne, Múzeum slovenskej dediny v Martine.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia