Baby rabovali na Slovane

"Baby" rabovali na Slovane

RedakciaAktuality15.5.2023

Prvý Spartak Myjava (63 bodov), druhý Slovan Bratislava (53), 3. MFK Ružomberok (44), 4. Spartak Trnava (41), 5. MFK Dukla Banská Bystrica (30). Takto vyzerá skupina o titul I. lige futbalistiek po 23. kole, pričom Trnava má o zápas menej.

Ružomberské „kočky“ uplynulý týždeň dosiahli dva famózne výsledky, v stredu (10. mája) doma vyhrali nad treťou Trnavou, finalistkou Slovenského pohára (3:2) a v sobotu (13. mája) si doviezli tri body z Tehelného poľa od vicemajstrovského Slovana Bratislava (2:1).

Kvality Slovana, ktorý pred dvomi rokmi získal titul, sú zrejmé. Navyše sa hralo na Národnom futbalovom štadióne. Dievčatá boli v originálnej šatni pre hostí. Určite si celý zápas aj užili. S takýmto zámerom sme aj do Bratislavy cestovali. A samozrejme, tiež vydať zo seba všetko. To sa aj podarilo, samozrejme, sme ohromne šťastní,“ rozhovoril sa tréner ružomberského družstva Jaroslav Súkeník. „V prvom polčase, v ktorom góly nepadli, sa hra väčšinou odvíjala medzi šestnástkami. Bolo to také oťukávanie sa. Po zmene strán oba tímy to viac rozbalili. Slovan sa ujal vedenia gólom z penalty, no dievčatá skvele zareagovali. Po vyrovnaní sa nechceli uspokojiť s bodom, ale šliapali ďalej. Dve čisté príležitosti zostali nevyužité, no minútu pred koncom sme dočkali aj víťazného gólu. Keď takto v samom závere o výsledku rozhodnete, o to vaše pocity sú úžasnejšie. Dvakrát skórovali hráčky z lavičky, ktoré priniesli na trávnik oživenie.“

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:2 (0:0)

Góly MFK: 64. E. Králiková, 89. Sirejová.

MFK: J. Králiková - Červeňová, Krivačková, Harezníková, Adamčiaková, Ťapajáková (61. Bruníková), Tomčíková (46. E. Králiková, 80. Havalec), R. Žihlavníková (61. Sirejová), Maslová, Kovalikova, Hrúziková.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia