Bezdomovci zamestnávajú mestských policajtov

Bezdomovci zamestnávajú mestských policajtov

RedakciaAktuality30.11.2020

Jedným z miest, kde sa ľudia bez strechy nad hlavou schádzajú, je železničná stanica. Mestskí policajti tam preto zasahujú často. Stalo sa to aj minulý týždeň.

„Vo vestibule stanice boli bezdomovci, ktorí sa medzi sebou hádali, pohoršovali ľudí čakajúcich na vlak a po upozornení boli vulgárni aj ku zamestnancom stanice. Hliadka ich v záujme obnovenia verejného poriadku vyzvala, aby železničnú stanicu opustili a zotrvala na mieste pokiaľ neodišli,“ povedal preventista mestskej polície Roman Jankovič.

Hliadka pomáhala aj mužovi ležiacemu na zemi na Považskej ulici. Na základe telefonického oznámenia tam našli ležať 68-ročného muža zo Starej Ľubovne. Išlo o bezdomovca a napriek tomu, že bol pod vplyvom alkoholu, hliadka požiadala správcu útulku pre ľudí bez strechy nad hlavou o jeho prichýlenie. Kvôli nízkej teplote pod bodom mrazu hrozilo, že by mohol zamrznúť, preto ho správca na noc prichýlil.

Podchladenie hrozilo aj 25-ročnému Ružomberčanovi, ktorý si ustlal na parkovisku na Madáčovej ulici. Všimla si to obsluha kamerové systému a vyslal tam kolegov. Muž bol zjavne pod vplyvom alkoholu, nebol schopný sám odísť, navyše bol mokrý. Hliadke sa podarilo skontaktovať s jeho príbuzným, ktorý mladého muža odviezol domov.

Mestskí muži zákona sa často stretávajú aj s porušovaním všeobecne záväzného nariadenia o zákaze pitia alkoholu na verejnosti a zákone o ochrane nefajčiarov. Porušila ho aj 54-ročná Ružomberčanka fajčiaca na zastávke autobusu v centre mesta. „Po upozornení, že pod prístreškom autobusovej zastávky je v zmysle zákona o ochrane nefajčiarov fajčiť zakázané, povedala, že bude fajčiť, kde bude ona chcieť. Preto jej bola na mieste uložená bloková pokuta,“ povedal Jankovič.

Pokutu si vyslúžila aj partia troch mládencov a jednej mladej ženy za pitie alkoholu na verejnosti, užívali ho z fľaše pri garážach na ulici Riadok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia