Bezdomovec si ustlal pod kolesami kamióna, ružomberskí policajti riešili aj kuriózne prípady

Bezdomovec si ustlal pod kolesami kamióna, ružomberskí policajti riešili aj kuriózne prípady

RedakciaAktuality28.5.2019

Hliadka Mestskej polície preverovala telefonickú sťažnosť na porušovanie nočného pokoja. Polícia po upozornení nájomníčky na miesto dorazila aj po polnoci, kde už riešila prípad blokovou pokutou. Mestská polícia preverovala aj telefonické oznámenie, že na Tatranskej ceste niekto nalieva do vozidla naftu, pričom palivo vyteká na cestu. Hliadka zistila, že 21 ročná žena natankovala do vozidla s benzínovým motorom naftu,. „Žena si na pomoc zavolala priateľa a hliadke tvrdili, že sa pokúšajú naftu prečerpať. Pritom však množstvo skončilo na ceste pod autom. Mestskí policajti ako prvé prikázali žene sediacej v aute uhasiť cigaretu. Pretože bola znečistená cesta, boli privolaní hasiči, ktorí rozliate palivo zasypali sorpčným posypom. Žene na mieste uložili mestskí policajti blokovú pokutu vo výške 30 eur za znečistenie verejného priestranstva,“ povedal preventista z Mestskej polície Roman Jankovič.

Spaľoval odpad na verejnosti

S hasičmi spolupracovali mestskí policajti aj na ulici Za dráhou. Spoza garáží vychádzal dym, kde 23-ročný muž spaľoval drevený odpad. „Pretože všeobecne záväzné nariadenie mesta zakazuje na verejných priestranstvách spaľovať akýkoľvek odpad, bola mužovi uložená bloková pokuta a musel oheň uhasiť,“ doplnil Jankovič.

Zaspal pod kolesami návesu kamióna

Hliadka pomáhala aj kamionistovi na benzínovej pumpe, ktorý po prestávke kontroloval vozidlo, kde zistil, že neznámy muž si ustlal priamo pod kolesami návesu. Muža sa mu nepodarilo zobudiť, tak oslovil políciu, ktorá zistila, že ide o známeho 46 ročného bezdomovca z Ružomberka. „Museli ho doslova spopod kolies návesu vytiahnuť a odšikovať do bezpečnej vzdialenosti od cesty. Opitý bezdomovec pravdepodobne pod kamiónom hľadal úkryt pred dažďom. Keby vodič kamión neskontroloval, ale sadol za volant a odišiel, s veľkou pravdepodobnosťou by sa to skončilo tragicky, opilca by zvuk naštartovaného auta nezobudil,“ dodal Jankovič.

Šoférovali pod vplyvom alkoholu

Minulý týždeň zaistila polícia 36 ročného vodiča z obce Liptovskel Sliače, ktorého jazda bola nekoordinovaná. Po odstavení mu zistili 1,33 promile alkoholu v dychu. Chytili aj 31-ročného vodiča z Liptovskej Osady, ktorý bol z rovnakého dôvodu zastavený a kontrolovaný hliadkou. Dychová skúška preukázala 1,13 promile alkoholu v dychu. Vodič mal zákaz činnosti vedenia motorových vozidiel. Okrem prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky je obvinený aj z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Trojicu nedisciplinovaných vodičov uzatvoril 40 ročný Ružomberčan, ktorý viedol motorové vozidlo pod vplyvom 1,83 promile, čo neskôr ukázala dychová skúška. „Vo všetkých troch prípadoch bolo vyšetrovanie ukončené a spisy boli predložené s návrhom na podanie obžaloby,“ povedala Gabriela Tkáčová, preventistka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia