Bicykluje celá rodina má pekné výročie

Bicykluje celá rodina má pekné výročie

RedakciaAktuality2.6.2023

Už úctyhodné jubileum v nedeľu (4. júna) dovŕši podujatie Klubu nadšencov amatérskej cyklistky (KNAC) Ružomberok s názvom Bicykluje celá rodina. Jeho organizátori tentoraz svoj hlavný stan rozložia na futbalovom ihrisku v Kalamenoch.

Akciu založil už nebohý Jozef Javorka, st., ja som ju prevzal po ňom a ťahám to už dvadsiaty rok. Len raz došlo k prerušeniu kontinuity, a to v roku 2020 kvôli covidu. Vtedy sme sa akurát len organizátori symbolicky stretli,“ rozhovoril sa šéf zaujímavého stretnutia Róbert Fajta.

V Kalamenoch je pripravený program s viacerými detskými súťažami od 11. do 12. hod. „Chodíme po liptovských dedinách, hlavne po dolnom Liptove. Do Kalamien sa ešte nezavítalo, tak padla táto voľba. Pri rozhodovaní musíme brať do úvahy tiež dostupnosť lokality z hľadiska cestnej premávky, takže vyhýbame sa hlavným ťahom,“ vysvetľoval R. Fajta. „Kým v minulosti sa vyhodnocovali viaceré kategórie, napríklad najpočetnejšia rodina, súčet najazdených kilometrov jedným rodinným kolektív, alebo najstarší a najmladší účastník, tak teraz oceňujeme len ´decká´. Máme pripravené aj čokoládové medaily na stužkách i upomienkové predmety. Samozrejme, chceme, aby čo najviac účastníkov prišlo na bicykloch, radi však privítame všetky deti,“ vravel ďalej hlavný hostiteľ.

Vlani projekt Bicykluje celá rodina navštívil Liptovskú Štiavnicu, kde pod Lúčnym Hríbom sa zišlo 112 dospelákov a ich detského drobizgu. „Keďže črtá sa pekné počasie a Kalameny sú zaujímavým miestom, očakávam zase minimálne stovku ľudí,“ dodal Róbert Fajta.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia