Bikeri sa stretnú v Hýrošovom parku

Bikeri sa stretnú v Hýrošovom parku

RedakciaAktuality20.9.2021

Ružomberkom bikem, pod týmto názvom sa zajtra (21. septembra) uskutoční podvečerná jazda na bicykloch ľudí, ktorí pri pohybe na území mesta uprednostňujú svoje dvojkolesové tátoše pred osobnými autami.

Je to náš príspevok do Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa zapojilo aj mesto Ružomberok,“ rozhovoril sa Michal Kudlička, predseda Občianskeho združenia Liptovský cyklistický spolok. „Našou ambíciou je upokojenie dopravy v Ružomberku, s tým, že ľudia porozmýšľajú nad zmenou svojich návykov a cestu za nákupmi, službami, alebo kdekoľvek inde, začnú riešiť inak, ako doteraz. Autá totiž zahlcujú mesto a takto zaplnené priestory by sa dali úplne inak využívať. Pôjde o spoločnú jazdu podobne uvažujúcich občanov, ktorá o 17. hod. odštartuje až na troch miestach – na Klačne, v Baničnom a na Rovni. Stretneme sa v Parku Štefana Nikolaja Hýroša, odtiaľ prejdeme po pešej zóne a vybehneme aj k mestskému úradu,“ dozvedeli sme sa ďalej.

M. Kudlička tiež pripomenul, že na Slovensku je na budovanie bezpečnej infraštruktúry vyčlenených približne 126 miliónov eur, vrátane fondu obnovy. Aj o tom zajtra bude na netradičnom stretnutí bude reč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia