Bližšie od teba! Aj to môže byť program dnešného večera MDŽ

Bližšie od teba! Aj to môže byť program dnešného večera MDŽ

RedakciaAktuality7.3.2019

RosArt, ktoré vedie Ružomberské divadlo RosaThea pozývajú na svoju najnovšiu divadelnú inscenáciu britského dramatika Patricka Marbera s atraktívnym názvom Bližšie od teba. Na doskách slovenského neprofesionálneho divadla ide o premiéru, avšak jej úplne prvé vystúpenie odohrali divadelníci už 30. decembra 2018 v Likavke.

Medzi hercami sa predstavia Iveta Kloptová, Vanesa Jambrozyová, Jozef Košík a Jakub Janíček. Scénografiu pripravila Marianna Stančoková a Jakub Pišek a scenár zostavil Patrik Marber. Dramaturgiu a réžiu má v rukách tak ako obvykle Marianna Stančoková.

Ako informovala režisérka, divadelná hra „Blížšie od teba“ dáva nahliadnuť do štyroch životov - štyria ľudia, štyri vzťahy a nekonečno podôb lásky, túžby a zrady. Súčasná hra s nebezpečnou presnosťou odkrýva tajomstvá správania sa mužov a žien v partnerských vzťahoch. Možno až sarkastický a cynický pohľad na súčasnú anatómiu vzťahov je však zrkadlom nášho vnímania a prežívania sveta, ktorý žijeme. Večný konflikt míňajúcich sa trajektórií ženských snov a mužských túžob, či mužských nárokov a ženských potrieb. Vášeň v kontraste s túžbou po intimite, hľadanie pravdivého citu v zápase s dráždivosťou zakázanej lásky, kontrast požiadaviek ega s túžbou po nehe a pocite bezpečia. Boxerský ring partnerskej dominancie a submisivity, mužský boj o jednu ženu a ženský zápas o jedného muža.

Patrick Marber (1964) britský dramatik, režisér, komik-performer je jedným z najznámejších a najhrávanejších súčasných britských dramatikov. Premiéry jeho hier sa uvádzajú v Royal National Theatre a tiež po celom svete. Preklady jeho hier vyšli vo viac ako 30 svetových jazykoch a boli uvedené na viac ako 100 najznámejších svetových scénach.

Vstupenky sú dostupné na mieste.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia