Bociany prileteli už aj do Ružomberka

Bociany prileteli už aj do Ružomberka

RedakciaAktuality7.4.2024

Vo februári sa  podarilo nainštalovať novú kameru sledujúcu hniezdo v Likavke. „Toto hniezdo si postavili bociany len v minulom roku a vychovali jedno mladé. Dúfame, že sa im po ceste na Slovensko nič nestane a že aj tento rok zahniezdia v Likavke na strome,“ informoval internetový portál www.kukaj.sk v marci.

Počas montáže kamery pomohol Michal Baláž pri naprávaní hniezda. Poďakovanie patrí riaditeľovi ZŠ a MŠ Ľubošovi Birtusovi a starostovi Mariánovi Javorkovi za umožnenie inštalácie techniky na ich pozemkoch a za potrebné súhlasné stanoviská. Veľké poďakovanie patrí patri Ladislavovi Csereiovi za to, že poskytol elektrickú energiu na tento prenos. Ďakujeme spoločnosti Wi-Telecom, s. r. o. za ústretovosť pri poskytnutí dátovej konektivity na tento live stream. Vďaka každému kto prispel k tomuto dielu.

Online prenos kamery je na https://www.kukaj.sk/projekt/319-bociany-likavka

Ďalšie živé prenosy môžete sledovať na www.kukaj.sk, kde sú aj liptovské hniezda v Pribyline, Liskovej, Demänovej, Bešeňovej, Partizánskej Ľupči, Smrečanoch, tu už majú dve vajíčka, Závažnej Porube a dve vo Vavrišove.

Fotogaléria

Foto. kukaj.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia