Bojovali o postup do krajského kola

Bojovali o postup do krajského kola

RedakciaAktuality23.5.2023

Hasiči si zmerali svoje sily na futbalovom ihrisku v ružomberskej mestskej časti Biely Potok. Organizáciu mali na starosti členovia tamojšieho dobrovoľného hasičského zboru (DHZ).

Na zelenej tráve súťažilo dvanásť mužských družstiev, ale z nich nesúťažne si to vyskúšali domáci hasiči. Okrem toho v tejto kategórii zápolili aj dorastenci z Liptovskej Lúžnej. Prvenstvo si vybojovali hasiči z Likavky, na druhom mieste skončilo DHZ Martinček I. a bronzoví boli muži z L. Lúžnej. Na ďalších miestach sa umiestnili DHZ Komjatná, DHZ Martinček II., L. Osada, Lúčky, L. Štiavnica, L. Revúce, Rojkov, Ivachnová.

Zápolenie bolo naozaj dramatické a to potvrdili aj jednotlivé časy. Časové rozdiely medzi jednotlivými družstvami boli minimálne Tímy museli preukázať svoju rýchlosť v štafetách 8 x 50 metrov a v hasičskom útoku na terč. Rovnaké disciplíny ako muži mali aj ženy. Z nich sa najlepšie darilo Liptovskej Lúžnej, ktorá predbehla Likavku a Martinček.

Okrem toho sa uskutočnila súťaž jednotlivcov. Víťazné družstvá postúpili na krajskú súťaž v Žilinskom kraji.

S organizáciou oblastnej súťaže bol spokojný Igor Šímončič, predseda Územnej organizácie DPO v Ružomberku. Ocenil, že si jej prípravu zobral na starosť novovzniknutý DHZ B. Potok. Jeho ustanovujúce valné zhromaždenie sa uskutočnilo v prvý májový týždeň. Hoci majú hasiči - dobrovoľníci v B. Potoku dlhú históriu, keďže fungujú od roku 1925, ale v roku 2000 bola ich činnosť prerušená a znovuobnovená len v uplynulých dňoch.

Text a foto: Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia