Boli sme na vydarenom mixe zábavy i súťažného náboja na Málinom Brde

Boli sme na vydarenom mixe zábavy i súťažného náboja na Málinom Brde

RedakciaAktuality27.8.2022

Málinô Brdo dnes prioritne patrilo úplne najmladšej zmene. Ružomberské stredisko ovládli hlavne deťúrence. Na premiérový Olympic Day zavítali tak ako malí i veľkí návštevníci. Rodičia, dedkovia a babky, čo sprevádzali svoje ratolesti, no i mnohí ďalší dospeláci a mládežníci.

Všade vládla skvelá nálada, na kopci bolo počuť hudbu i smiech a celý kolorit dotvárali rozžiarené očká najhlavnejších hostí. „Detičky, tie boli prioritou, keď sme sa pustili do tohto formátu. V poslednej dobe sa nič podobné v lete na Málinom Brde nedialo, takže našou ambíciou je začať písať novú tradíciu a postupne celkovú ponuku obohacovať. Smelo môžem povedať, že akcia sa vydarila a na Málino Brdo prilákala takmer 1200 ľudí,“ konštatoval riaditeľ Malinô Brdo ski&bike family park – u Milan Rezník, ktorý po otvorení si v prvom rade želal, aby počasie, ktoré dnešnú sobotu odštartovalo, vydržalo až do konca. Aj toto prianie zostalo vyslyšané.

Za výkony v piatich športových súťažiach (lukostreľba, streľba na terč z painballovej zbrane, jazda na kolobežkách, prekážková mini dráha a streľba loptou na malú futbalovú bránku) zbierali deti pečiatky, ktoré boli vstupenkou do tomboly, kde sa žrebovalo dvadsať výhercov. Na Málinô Brdo sa vyšplhali tiež obrnené transportéry, hasiči z Mondi SCP a v akcii boli aj záchranné zložky.

Áno, schuti som si zastrieľal, aj mi jeden terčík padol. Všetko ale bolo ´suprové´ i ostatné disciplíny,“ tešil sa len 7 – ročný Matej Mareš zo Senca, keď opúšťal svoje palebné postavenie. „Sme tu s rodičmi na dovolenke,“ pridal vysvetlenie očividne spokojný chalan. Hanka Bolerecká zase prezradila, že je z Prievidze. „U krstných rodičov som na prázdninách, tak sme sa vybrali sem na výlet. Vyskúšala som si tiež hasenie vodou, veľmi sa mi to páčilo. Aj hadica ma počúvala,“ vravela 8 – ročná „kočka“.

Eva Šušová, mladučká hráčka MBK Ružomberok, spolu so svojou tetou, bývalou skvelou basketbalistkou, olympioničkou Ivetou Bielikovou sa najprv po svojich vyštverali až na Málinô Brdo. „Kráčali sme po zjazdovke, bolo to v pohode. Chceli sme sa hlavne prejsť a zabaviť sa, vysvetľovala 13 – ročná dievčina. Aj Evku si získal painball. „Padli mi dva terčíky. Trafila som aj z luku, no nie do stredu, čo ma mrzelo.“

Zašportovať si prišiel aj Tibor Lacina z ružomberskej volejbalovej liahne. „Mamina navrhla výlet, že hore sú nejaké atrakcie a ´zmrzka´ zadarmo, to sa mi páčilo. Takže nebol dôvod nevybrať sa, hoci celý týždeň sme mali na Klačne plážový kemp. Všetko sa mi páčilo, len škoda, že vojaci nepriniesli viac vozidiel, akurát dva typy. Samozrejme, že som ich aj sproboval,“ vravel 10 – ročný člen VK One Ružomberok.

Prítomným sa plnej paráde predstavil majster sveta a Európy vo fitness Michal Barbier, ktorý do deja vtiahol i publikum. „Už som tu bol na skialpoch, aj prejsť sa. Avšak prvý raz som takto v hore vystupoval,“ vyznal sa 24 – ročný Mikulášan.

O skvelú bodku sa postaral spevák Martin Harich. „Je to moje druhé vystúpenie na Málinom Brde. Bol som tu tuším v roku 2012, alebo 2013 v zime. Teraz sú tie farby úplne iné, krajšie, letné,“ podotkol 26 – ročný známy hudobník z horného Liptova.

Na Málinon Brde sme zazreli aj profesora Vladimíra Krčméryho s rodinkou. „Raz do roka sme zavítam na jeden víkend na dovolenku, keď ma minie služba. Nuž teraz sa to stalo. Je tu krásna, božia príroda,“ povedal pre náš portál známy lekár, vedec, a tiež expert na tropickú medicínu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia