Burza informácií na Poľnej

Burza informácií na Poľnej

RedakciaAktuality20.10.2022

Včera Koniarňou nelomcovali športové emócie. Ani v basketbalovom stánku nepadali lopty do bezodných košov, ale, napriek tomu, bolo tu živo. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Ružomberok v športovej hale na Poľnej ulici pripravil veľmi zaujímavú Burzu informácií. Medzi mlaď zavítal aj primátor mesta Igor Čombor.

Bolo to po siedmich rokoch a prvý raz za mojej éry,“ rozhovoril sa riaditeľ hostiteľskej organizácie Ľubomír Kubáň. „Mali sme 21 stredných odborných škôl. Rozsah bol naozaj pestrý. Nechýbali ani školy pre študentov s telesným, či zrakovým postihnutím. Školy zaujali aj mnohými zaujímavými ukážkami. Každá mala svoje stanovište, kde sa mohla odprezentovať, dokonca i predstaviť svoje výrobky. Prišlo osemnásť základných škôl Ružomberského okresu. Cieľom tohto projektu je pokúsiť sa zosúladiť ponuku s dopytom na trhu práce. Aby sa ´decká´ nehlásili len na gymnáziá, obchodné akadémie, či školy zamerané na humanitárne predmety. Na trhu práce chýbajú práve absolventi odborných škôl a vzniká problém pri niektorých profesiách.“

Spolu do Koniarne, v presne stanovených intervaloch, vošlo 822 chlapcov a dievčat z ôsmich a deviatych ročníkov základných škôl. O priblíženie odborov stredných škôl sa staralo aj 128 vlastných študentov. Svoje zastúpenie mali tiež zamestnávatelia v rámci duálneho vzdelávania – Mondi SCP, a.s., CBA Verex, a.s., TMR Liptovský Mikuláš a dm-drogerie markt, s.r.o.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia