Canisterapeutické čítanie v Mestskej knižnici

Canisterapeutické čítanie v Mestskej knižnici

RedakciaAktuality11.5.2023

Čítanie je určené deťom, ktoré majú problém s čítaním, sú hanblivé, boja sa verejne prejaviť. Podmienkou je, aby vedeli čítať. Posmeľte svoje dieťa a prihláste ho na stretnutie, kde sme už niekoľkokrát boli svedkami liečivého účinku psíkov Elišky a Happy.

„Canisterapia môže byť motivačným, výchovným, odpočinkovým alebo terapeutickým prostriedkom zameraným na zvýšenie kvality života dieťaťa alebo dospelého. Interaktívny terapeutický vzťah medzi canisterapeutickým psom a dieťaťom môže vyriešiť psychologické, citové a aj sociálno – integračné problémy. Napríklad pri deťoch s diagnózou detského autizmu sa ich pri canisterapii snažíme vytrhnúť z ich vnútorného psychického sveta, zmierňovať ich agresivitu voči okoliu a posilniť žiaduce, alebo utlmiť nežiaduce chovanie (zlepšovať ich spoločenské správanie). Pes vie podnietiť vzájomnú interakciu, spoluprácu, komunikáciu, podporiť spontánnosť prejavu, zvýšiť neverbálne komunikačné schopnosti a rozvoj reči,“ uvádza Akironka na svojom webe.

Stretnutie je určené výhradne pre deti bez rodičov, trvá 60 minút. Terapia je určená deťom vo veku 8 - 9 rokov. Prosíme, rešpektujte tieto zásady, veľmi to pomôže úspechu stretnutia. Na podujatie je potrebné sa prihlásiť pomocou registračného formulára. Podujatie v rámci projektu Lebo na nich záleží II z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia