Čelná zrážka v Hrboltovej: Mladík bez vodičského oprávnenia nafúkal 1,6 promile

Čelná zrážka v Hrboltovej: Mladík bez vodičského oprávnenia nafúkal 1,6 promile

RedakciaAktuality20.6.2019

K dopravnej nehode došlo vo štvrtok na obed v časti Hrboltová. V aute, ktoré šoféroval mladík bez vodičského oprávnenia, sa viezol aj spolujazdec. Auto sa rútilo vysokou rýchlosťou po úzkych uličkách Hrboltovej. Ako povedal pre TV JOJ účastník nehody z oproti idúceho auta, mladíci sa snažili po nehode utiecť, avšak ich auto ostalo nepojazdné. „Len 18 ročný vodič, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, viedol vozidlo Nissan Almera, pričom po prejdení pravotočivej zákruty prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim autom Opel Insignia, ktoré viedol 59 ročný vodič,“ povedala Jana Balogová, žilinská policajná hovorkyňa.

Pri dopravnej nehode sa ľahko zranil spolujazdec vo vozidle Nissan Almera, ktorého na mieste ošetrili privolaní záchranári. „Muž utrpel ľahšie zranenia a za účelom ďalších vyšetrení bol prevezený do ružomberskej nemocnice,“ dodala Katarína Načiniaková, hovorkyňa záchrannárskej skupiny Falck.

Okrem toho, že mladík nebol držiteľom vodičského oprávnenia, bol zjavne pod vplyvom alkoholu. „Po nehode sa vodiči podrobili dychovej skúške, pričom 18 ročnému vodičovi policajti namerali 0,79 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,65 promile,“ informuje policajná hovorkyňa. Mladík je aktuálne v cele predbežného zaistenia a ďalšie okolnosti nehody vyšetruje polícia.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia