Čerstvé hlavičky budú chodiť do školy

Čerstvé hlavičky budú chodiť do školy

RedakciaAktuality9.9.2019

V rámci projektu Čerstvé hlavičky sa obchodná spoločnosť snaží deti inšpirovať k tomu, aby jedli ovocie a zeleninu častejšie, s chuťou a zaradili ich do zoznamu svojich obľúbených potravín.

Celkovo sa do projektu prihlásilo 248 základných škôl. Školy a je ich 62, ktoré dostali najviac hlasov od zákazníkov, získali každý týždeň 200-gramové porcie ovocia, alebo zeleniny pre každého svojho žiaka na celý školský rok 2019/2020.

Viaceré prieskumy poukazujú na to, že deti v školskom veku odmietajú jesť čerstvé ovocie a zeleninu. Rozhodli sme sa preto zabojovať s týmto problémom,“ hovorí Paul Pauls, riaditeľ spoločnosti, ktorá súťaž zorganizovala.

Projekt, Čerstvé hlavičky odštartoval 25.apríla a podľa presných pravidiel mohli zákazníci spoločnosti hlasovať za prihlásenú školu do 5.júna 2019. Do súťaže sa prihlásila aj Základná škola Bystrická cesta „Aktívne sa do hlasovania za našu školu zapájali žiaci, vyučujúci, rodičia a priatelia školy. Bolo to zábavné a napínavé zároveň,“ povedala pre náš portál Eliška Pavlíková, zástupkyňa riaditeľky školy.

Konzumácia zeleniny a ovocia je u detí mimoriadne dôležitá, pretože má priamy a rozhodujúci vplyv na vývoj organizmu. Podľa výživových odborníkov zo Svetovej zdravotníckej organizácie by denne mali zjesť aspoň 200 g ovocia a 400 g zeleniny. Deti ich však často konzumovať z rôznych dôvodov odmietajú.

Zdroj foto : Kaufland

So správnymi stravovacími návykmi treba začať už od útleho veku. Pre zdravý vývoj detí je veľmi dôležitá pestrá a vyvážená strava. Chceme sa Kauflandu takto poďakovať, za skvelú myšlienku a realizáciu. Teší nás, že práve naša škola dokázala vyhrať medzi toľkými školami v regióne,“ dodala E. Pavlíková.

Sprievodcami celého projektu boli milé postavičky v podobe banánu, jablka a papriky, ktoré v hravých obrázkoch a videách komunikujú, že sa chcú dostať do školy.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia