Cestu cez Donovaly úplne zatvoria

Cestu cez Donovaly úplne zatvoria

RedakciaAktuality20.7.2023

Dlhodobo zanedbávaná údržba ciest si teraz vyžiadala daň, rekonštrukcie začali na viacerých úsekoch naraz, jedným z nich je spojnica severu Slovenska s juhom cez Ružomberok a Banskú Bystricu. Kritický miestom sú Donovaly.

Oprava úseku od horského priechodu po Liptovskú Osadu sa začala na jar, postupne pribúdajú ďalšie, práce majú trvať dvanásť mesiacov.

Počet semaforov sa zvýši

Zhotoviteľ pracuje naraz na viacerých miestach, doprava je presmerovaná do jedného jazdného pruhu, prejazd vozidielriadi svetelná signalizácia alebo pracovníci stavby. Počet semaforov a úsekov s obmedzeniami sa mení podľa potreby, polícia ale upozorňuje, že ich počet koncom júla porastie.

„Kolóny a zdržanie spôsobujú vodiči, ktorí nerešpektujú signalizáciu a v opravovanom úseku spôsobujú kolízne situácie, ktorých riešenie vyžaduje časovú náročnosť,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková. Preto sa polícia zameria na dodržanie zákazu vjazdu na úsek v čase, keď svieti červená.

Kritickým obdobím bude 15. a 16. august, kedy cestu pre tranzitnú dopravu úplne uzatvoria kvôli výstavbe lávky pre chodcov. V prípade nepriaznivého počasia termín posunú o týždeň. Obyvatelia Donovál a Starých Hôr, tiež ľudia s ubytovaniami v hoteloch či apartmánoch, budú môcť prejsť domov či na ubytovanie aj v čase úplnej uzávery.

Vyberte si radšej náhradnú trasu

„Cestná svetelná signalizácia je prispôsobená daným dĺžkam úsekov a je vzájomne synchronizovaná. Obmedzenia dopravy sa týkajú iba úsekov, ktoré sa aktuálne opravujú a to len v nevyhnutnom čase. Vodičov prosíme o trpezlivosť,dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a umožnenie prejazdu vozidlám záchrannej zdravotnej služby, hasičov a policajtov,“ informoval hovorca Slovenskej správy ciestMartin Guzi.

Policajti odporúčajú vodičom využiť iné trasy a to cez horské prechody Šturec alebo Čertovica, z druhej strany cez Kremnické Bane na Martin.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia