Cez víkend aj v Ružomberku finišuje Národný týždeň manželstva

Cez víkend aj v Ružomberku finišuje Národný týždeň manželstva

RedakciaAktuality17.2.2022

Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. NTM vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať. NTM je zastrešujúcou kampaňou pre najrôznejšie miestne aktivity zamerané na praktický rozvoj manželstva, ktoré prebiehajú na rôznych miestach Slovenska.

Rovnako je tomu aj v Ružomberku. Po filme Priestupný rok a koncerte Jamesa Evansa si v sobotu páry môžu užiť Večer pre dvoch v kolibe Richtárka v Čutkovskej doline a na nedeľu je zase na programe Rodinné korčuľovanie v Čutkovskej doline od 14:30.

Jedným z cieľov NTM je tiež motivovať laickú a odbornú verejnosť, médiá a verejne známe osobnosti, aby aspoň raz za rok podporili dôležitosť manželstva v spoločnosti a potrebu starať sa oň. Zakladateľ Národného týždňa manželstva Richard Kane hovorí, že "Ak je manželstvo zručnosťou, tak sa staňme zručnými!". Kampaňou chceme dať manželom príležitosť oceniť, posilniť, prehĺbiť, ale aj dať do poriadku svoje manželstvo, jednoducho ich povzbudiť k tomu, aby na svojom manželstve pracovali.

Celosvetová kampaň The Marriage Week, ktorej je NTM súčasťou, pritom prebieha už od roku 1997. Prvý raz sa uskutočnila v Anglicku v sídle vlády spolu s vtedajším premiérom Johnom Majorom a jeho manželkou Normou. O rok neskôr otvárali podujatie vo svojom úrade nový predseda vlády Tony Blair a jeho manželka Cherie. V nasledujúcich rokoch sa kampaň rozšírila za hranice Anglicka a dnes je do nej zapojených takmer 30 krajín sveta.

Národný týždeň manželstva sa na Slovensko dostal v roku 2010, keď sa zástupcovia rôznych organizácií, zameraných na podporu manželstva, stretli so zakladateľom tejto iniciatívy Richardom Kane-om. V nasledujúcom roku "národný tím" odštartoval v niekoľkých mestách prvý ročník kampane pod záštitou vtedajšej prvej dámy, pani Silvie Gašparovičovej.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia