Čo si prajú ružomberské mamy ku Dňu matiek?

Čo si prajú ružomberské mamy ku Dňu matiek?

RedakciaAktuality8.5.2022

Máj je jedným z najkrajších mesiacov v roku. Nie nadarmo sa mu hovorí máj – lásky čas. Všetko kvitne, príroda sa prebúdza, všade cítime lásku. A lásku našich mám nám pripomína druhá májová nedeľa. V roku 2022 Deň matiek pripadá na 8. mája.

foto: pixabay.com

Tento deň nám pripomína, čo všetko pre nás naše mamy urobili, ako sa o nás s láskou starali, a boli nám vždy nablízku. Byť mamou je najkrajšie a najdôležitejšie povolanie v živote každej ženy. Deň matiek, to je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a zároveň im vyjadriť našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili a ešte aj urobia. Pri tejto príležitosti sme sa pýtali ružomberských mám, čo pre nich toto poslanie znamená, a tiež čo by si priali na Deň matiek.

Adriana (52), tri deti

Ako vnímate svoje poslanie matky? Najkrajšie a zároveň najťažšie povolanie.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Keby ma niekto obslúžil, pripravili by mi raňajky, obed, večeru a mala by som celý deň pre seba. Alebo by ma potešil pekný rodinný výlet. Nepotrpím si na vecné darčeky, mám radšej zážitky.

Jarmila (46), štyri deti

Ako vnímate svoje poslanie matky? Nie je nič krajšie, ako byť matka. Byť mamou je dar, naučí ťa pokore, obete, láske, starostlivosti a sile, keď si myslíš, že už viac nezvládneš.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Objať všetky deti a povedať im, ako veľmi ich ľúbim. Aj keď oni to vedia.

Petra (30), jedno dieťa

Ako vnímate svoje poslanie matky? Je to neopísateľne krásny pocit, držať svoje dieťatko v náruči, starať sa oň, pomáhať mu, učiť ho, aj keď samozrejme je to veľmi náročné.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Spoločne strávený čas s manželom a s dieťatkom.

Marcela (47), dve deti

Ako vnímate svoje poslanie matky? Keď sa žena stáva matkou, zrazu sa všetko zmení, všetko sa podriaďuje dieťaťu. Prebudí sa zodpovednosť, strach a obrovská láska. Materstvo je na celý život.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Šťastie a zdravie pre celú rodinu, spoločne prežitý čas v dobrej nálade a s úsmevom.

Margita (61), 5 detí

Ako vnímate svoje poslanie matky? Som šťastná, že som deti mohla porodiť, prijať, ochraňovať, viesť a samozrejme nechať dieťa odísť, keď dospeje a buduje si svoju rodinu.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Určite nie materiálne veci, ale užiť si deti niekde v prírode, aj spoločne s ich deťmi. Pred týmto dňom sa teším na vystúpenie nejakej vnučky v škôlke, kde som pozvaná.

Anita (45), dve deti

Ako vnímate svoje poslanie matky? Je to skvelé.

Čo by ste si priali na Deň matiek? Nejaký rodinný výlet alebo posedenie v cukrárni.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia