Čo si želajú ružomberské deti od Ježiška?

Čo si želajú ružomberské deti od Ježiška?

RedakciaAktuality20.12.2018

Možno je listov na oknách čoraz menej ako kedysi a možno nám len komerčná doba zmenila papiere na e-maily. Detské túžby ostávajú takmer rovnaké – zhmotnené v hračkách. Prosby od Ježiška, nápady malých detí alebo logické odôvodnenie potreby drahých vecí – rodičia si neraz povzdychnú, ale pri rozhovoroch s deťmi prišli aj úsmevné chvíle. Čo si želajú domáce ratolesti?

„Ja som napísala Ježiškovi, aby mi priniesol notebook, rodičia naň peniažky nemajú a keďže Ježiško je bohatý, môže mi ho kúpiť,“ prezrádza malá Nelly, ktorá sa rozhodla ušetriť rodičom peniaze.

„Neviem, ale dúfam, že mi nedonesie pyžamo,“ hovorí sklesnuto Adamko, ktorý by radšej prijal šliapacie autíčko. „Tam si sadneš a pedálikom pridávaš. Aspoň nemusím bicyklovať, lebo to je ťažké,“ popisuje nám malý Ružomberčan svoju vysnívanú hračku.

„Ja by som chcela sponky, gumičky a barbie domček s bábikou, ktorá kaká, ciká a plače,“ skromne konštatuje malá Natálka. Jej o niečo starší braček v tom má jasno a, naopak, neskromne túži po drone, ktorý lieta a filmuje svet zhora. „Zišiel by sa aj fotoaparát, ale v januári mám narodeniny, takže ten si vyberiem sám, lebo Ježiško nevie, aký potrebujem,“ otočí sa a pousmeje na svojich rodičov.

Keď som bola malá, moja mama snívala o novom kabáte. Ako som jej prosbu počúvala, rozhodla som sa s ňou podeliť s Ježiškom, a tak som do listu napísala: „Ježiško, dones mame kabát, lebo nemá.“ Nikdy netreba zabúdať na svojich rodičov. Tí mi to takmer každý rok pripomenú a vytiahnu pomaľovaný farebný list, dotvorený kreatívnymi pastelkami. Okrem svojich rodičov nezabúdajte na žiadneho rodinného príslušníka, priateľa, kamaráta či kolegu. Želáme Vám pevné zdravie, dobro a porozumenie, nech láska krúži nielen celým Ružomberkom, ale i celým svetom. Nech vianočné chvíle sú pre Vás oddychom, pokojom, šťastím a načerpaním síl medzi milovanými.

Redakcia Žijem v Ružomberku

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia