Cyklisti obmedzia dopravu v Ružomberku

Cyklisti obmedzia dopravu v Ružomberku

RedakciaAktuality13.9.2023

Z dôvodu konania medzinárodných cyklistických pretekovOkolo Slovenska budú Námestie A. Hlinku, Ulice Mariánska, Veľký Závoz, Malý Závoz a časť ulice Majere v Ružomberku úplne uzavreté pre automobilovú dopravu od štvrtka 14. septembra od 18.00 hod. do piatku 15. septembra do 11.00 hod.

Štart 171 kilometrov dlhej 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa uskutoční v piatok 15. septembra o 10.00 hod. pri mestskom úrade. Táto časť centra mesta však bude žiťpodujatím už od 08:00 hod. prípravami na etapu, predstavovaním a podpisovaním pretekárov.

Súčasťou bude aj kultúrny program, ktorý pripravilo MR v spolupráci s partnermi. Pozornosti fanúšikov určite neujde ani reklamná kolóna, ktorá darčekmi poteší na štarte, v cieli i pozdĺž celej trate 67. ročníka pretekov.

„Športovým fanúšikom netreba toto podujatie bližšie predstavovať. Slovenské „Tour de France“ priťahuje veľké počty ľudí a atmosféru si pochvaľujú všetky hviezdy, ktoré tu štartovali Preteky Okolo Slovenska

„Tento rok budú preteky písať už svoju 67. edíciu a ich zastávkou bude i naše mesto, z čoho sa veľmi teším. Verím, že si túto neopakovateľnú atmosféru spolu s nami domácimi užijú i všetci návštevníci mesta,“ povedal primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň.

Od ružomberského mestského úradu sa medzinárodný pelotón vydá postupne cez Námestie Andreja Hlinku smerom na Ulice Sladkého, Š. N. Hýroša, K. Salvu, Dončovu smerom na Lúčky, cez Dolný Kubín, Oravský Podzámok, Oravskú Lesnú, Zázrivú, Sklabiňu, Martin, Beliansky Kopec, Dolný Kalník s vyvrcholením v Martine na ulici M. R. Štefánika. Táto náročná etapa ponúkne porciu troch rýchlostných a štyroch horských prémií.

Svoju účasť z kategórie WT tímov potvrdila štvorica v zložení – Soudal Quick Step,  Astana-Qazachstan, Jumbo Visma a Groupama FDJ. Tento počet dopĺňa šesť profesionálnych kontinentálnych tímov – Green Project Bardiani CSF Faizané, Eolo Kometa, Equipo Kern Pharma, Caja Rural-SegurosRGA, Corratec a Human Powereed Health.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia