Cyklisti z Černovej osadili lavičku na Plieške

Cyklisti z Černovej osadili lavičku na Plieške

RedakciaAktuality25.5.2020

Lokalita láka hlavne krásnym výhľadom na mesto, ale aj pokojom a tichom. Je to aj populárne miesto aj pre fotografov výhľadov, ktoré tu rozhodne stoja za to.

Cyklisti z Černovej miesto vylepšili

Nejeden z návštevníkov si určite po výstupe na toto miesto sadol len tak do trávy a kochal sa výhľadom. Dobrovoľníci z Občianskeho združenia Cyklisti Černová toto miesto vylepšili. Turisti si vďaka nim už nemusia sadať na zem, ale majú možnosť sa posadiť na peknú drevenú lavičku z domácej dielne dvoch majstrov – členov združenia. Lavičku vyrobili z vlastných zdrojov združenia a na vlastné náklady plánujú jej realizáciu dokončiť.

Celý náš plán ešte nie je dokončený. Na stôl by sme chceli umiestniť panoramatickú fotografiu, na ktorej budú označené pohoria. Uvidíme, aký finančne náročný bude náš nápad a podľa toho ho aj zrealizujeme,“ povedal pre náš portál Tomáš Bačkor z OZ Cyklisti Černová.

V sobotu sa podľa jeho slov brigády zúčastnilo 17 dobrovoľníkov, ktorí pomohli vyniesť konštrukciu a drevené časti lavičky, až k samotnému cieľu.

Cyklisti kvôli pandémii museli zrušiť aprílový Beh do vrchu, ktorý organizujú niekoľko rokov. „Lavičku sme plánovali osadiť na toto miesto už dlhšie len teraz bol ten ideálny čas,“ doplnil Bačkor.

Vrch Plieška 1067m sa nachádza nad miestnou časťou Černová - v Šípskej Fatre, ktorý je v ochrannom pásme NP Veľká Fatra. Výstup ponúka krásny výhľad na Dolný Liptov. Dostanete sa k nemu po červenej turistickej značke z Černovej a následne odbočíte po zvážnici na lúku, kde pokračujete až na vrchol.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia