Cyklistické štreky bez merania časov

Cyklistické štreky bez merania časov

RedakciaAktuality2.8.2023

Bude to úctyhodná 44. kapitola cykloturistického podujatia Okolo Liptova, pod „strechou“ Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky (KNAC) Ružomberok.

Už zajtra (3. augusta) sa účastníci budú schádzať na futbalovom ihrisku OŠK Likavka. Na druhý deň, v piatok, ich čaká prvá trasa, na ktorú sa vydajú o 8:45 hod., pričom najprv zamieria pred budovu Mestského úradu v Ružomberku, kde odštartuje predposledná etapa charitatívneho podujatia Káčer na bicykli.

Každý rok úvodný deň ideme niekde úplne inde, ako v minulosti. Prvý raz náš pelotón zavíta do Komjatnej, pričom navštívime aj Valaskú Dubovú. Ide o 40 km vzdialenosť, pričom úvod absolvujeme spolu s Káčerom na bicykli. Som rád, že termínovo nám to takto vyšlo,“ uviedol šéf Okolo Liptova a predseda KNAC Róbert Fajta.

Sobota už tradične bude patriť trajektórii popri Liptovskej Mare. No takisto s novinkami. „Cez Ľubeľu sa dostaneme do Dúbravy, odtiaľ do Liptovského Mikuláša, kde máme v pláne návštevu Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva. Ďalej budeme šliapať do Bobrovca. Účastníkov čaká 75 km na bicykli,“ pokračoval R. Fajta.

Záverečná nedeľa už tradične býva diétnejšia. „Na posledný deň sme pripravili 30 km trasu do Ludrovej a Ludrovskej doliny. Pozrieme si tiež tamojšie Múzeum ručnej výroby papiera,“ doplnil hlavný hostiteľ, ktorý toto výnimočné podujatie organizuje už pekných pár rôčkov.

Samozrejme, opäť je rekreačných milovníkov pohybu na bicykli je pripravený aj sprievodný zábavný i súťažný program. Čo sa týka záujmu, očakáva sa okolo šesťdesiatky cyklistov u rôznych kútov Slovenska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia