Dado oslávil 60 rokov

Dado oslávil 60 rokov

Ján SvrčekAktuality4.5.2024

Nikdy nemal v žiadnom klube „registračku“, avšak dlhé roky je výrazne v povedomí ružomberskej športovej verejnosti. Reč je o Drahomírovi Bobákovi. Dado ako všetci ho volajú, sa včera (3. mája) dožil okrúhlej šesťdesiatky.

Za najväčšej éry ružomberského basketbalu bol Dado maskotom Macom. Dokonca si počas zápasu „žabiek“ často pod košom, ale za postrannou čiarou, trúfol i na kotúľ. Nevynechal žiadny zápas. V tom čase s basketbalom úplne žil. Dokonca s výpravou v roku 1993 vycestoval aj na záverečný turnaj Európskeho pohára majstrov Final Four do španielskej Llírii.

Potom prišiel vstup do futbalového klubu, kde sa stal z neho masér. Začínal pri skúsenom bardovi v tomto remesle, už nebohom Cyrilovi Fatimovi. Dado pod Čebraťom ako masér prešiel viaceré tímy, asi najväčšie zážitky však spája s „áčkom“. Na štadióne vždy trávil množstvo času. „Do klubu som sa dostal vďaka Igorovi Bobulovi a Milanovi Bezákovi. Potom ma zamestnal pán majiteľ Milan Fiľo. To je veľký človek, ktorý mi vždy pomohol, aj keď ma kvárili zdravotné problémy,“ uviedol včerajší oslávenec, otec dvoch ratolestí, 19 – ročnej Miriamky a 15 – ročného Mareka.

Ku gratulantom, hlavne s prianím veľa zdravia, sa pripája aj náš portál.

Foto: facebook, Jana Štreitová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia