Ďalšia Včelárska nedeľa Liptovského múzea v Pribylinskom skanzene

Ďalšia Včelárska nedeľa Liptovského múzea v Pribylinskom skanzene

RedakciaAktuality21.7.2022

Liptovské múzeum na 24. júla pripravilo v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline už tradičnú akciu Včelárska nedeľa. „Náš projekt, ktorý bude mať takmer tridsať rokov, vždy láka. Včelárstvo je zaujímavá téma nielen pre ľudí z brandže, no i pre laickú verejnosť. Do programu je zaradená aj odborná prednáška Všeobecné včelárstvo Ladislava Balvana,“ informovala nás programová manažérka Liptovského múzea Martina Mäsiarová.

Zaujímavé nedeľné menu sa začne o desiatej hodine. Štvrtýkrát spoznáme ocenených v súťažiach Najlepší pribylinský med a medovina a výtvarného formátu Včely očami detí.

Organizátori do svojej ponuky „pribalili“ tiež organový koncert rodákov z obce Ruskinovce, ktorá v minulosti zanikla kvôli zriadeniu vojenského obvodu. „V tejto dedine neďaleko Kežmarka bol zlikvidovaný aj kostol. Z neho sa nášmu Občianskemu združeniu Priatelia Múzea liptovskej dediny podarilo získať organ. Ten už bol demontovaný, no znovu sme ho sfunkčnili. Práve na ňom zahrajú rodáci,“ doplnila Martina Mäsiarová.

Súčasťou Včelárskej nedele sú tiež viaceré sprievodné aktivity.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia