Ďalšie problémy Kočnerovho právnika. Manželka podala trestné oznámenie

Ďalšie problémy Kočnerovho právnika. Manželka podala trestné oznámenie

RedakciaAktuality24.1.2020

Informáciu o trestnom oznámení na Korytára priniesol server topky.sk. Trnavský advokát Korytár je známy aj Ružomberčanom. Zastupuje totiž občianske združenie Ružomberský papier (predtým Eco-Papier), ktoré sa už roky neúspešne snaží presvedčiť súdy o svojom údajnom nároku na podiel z ružomberských papierní.

Trestné oznámenie

Manželka, s ktorou je Korytár momentálne v rozvodovom konaní, naňho podala trestné oznámenie. Dôvodom je krivé obvinenie, nebezpečné vyhrážky, vydieranie a psychický nátlak. Podľa Topiek mal Korytár do sporu vtiahnuť aj deti. Manželku obvinil z toho, že na deti vyvíja psychický nátlak a z jej strany malo dôjsť aj k fyzickému násiliu. Aj preto ženu ešte v marci roku 2018 zadržala polícia v detskej nemocnici a musela vypovedať. Podľa dokumentu musela čeliť účelovým, krivým a vymysleným obvineniam práve kvôli rozvodu. Podozrenie voči manželke sa však nepotvrdilo.

Došlo aj na vyhrážky

Pavol Korytár s megafónom.

V článku sa ďalej píše o tom, že Korytárova manželka musela znášať aj vyhrážky. Korytár na manželku podával viaceré podania, aby jej komplikoval život. Ani jedno z jeho obvinení sa však podľa spisu, ktorý majú Topky k dispozícii, nepotvrdilo. V prepise SMS správ, ktorý zverejnili Topky, prišlo aj na slová ako bitka a boj. „A to uvidíš tú bitku, ten boj, čo budem s tebou zvádzať!“ mal písať Korytár manželke v údajnom prepise správ. Správy pokračujú ďalej: „Keď sa rozvedieme, ja sa o teba postarám. Ešte raz toto spravíš, a ťa tak, tak...,“ písal v správe a niekoľkokrát sa jej vyhrážal tým, že s ňou bude zvádzať boj. „To je vyhrážka, to ber ako vyhrážku!“ Teraz pre kontakty, ktoré má jej manžel na polícii a prokuratúre, ktorými sa jej chválil, žiada, aby bol ich prípad preložený do iného obvodu.

Korytár v Kočnerovej Threeme

Pavol Korytár, právnik pochádzajúci z Trnavy, figuruje v kauze golfového rezortu v Báči, ktorú „preslávil“ podnikateľ Marián Kočner. Práve na túto kauzu ako prvý upozornil zavraždený novinár Ján Kuciak. Ako na konci roka 2017 zistili aktuality.sk, Kočner mal najskôr cez záložné právo ovládnuť firmu, ktorá ho vlastnila, potom predal jej akcie a záložné právo previedol na schránkovú firmu. Areál potom kúpil za zlomok jeho ceny v dražbe. A práve v dozornej rade akciovky Welten, ktorá areál prevádzkovala, nesedel presne v tom čase nikto iný ako Pavol Korytár.

Korytárove prepojenie na Kočnera však siaha ešte ďalej. Hospodárske noviny prednedávnom priniesli informáciu o tom, že Korytár figuruje v neslávne známej Kočnerovej Threeme. Korytár ponúkal kontroverznému podnikateľovi, ktorý je momentálne vo väzbe, pomoc v kauze Glance House. Ide o prípad, v ktorom desiatky ľudí prišli o svoje peniaze i o byty, ktoré si za ne mali kúpiť. Kauza siaha do roku 2010, keď pre bernolákovskú bytovku Glance House došlo ku konfliktu spoluvlastníkov rovnomennej firmy Róberta Číža a Jany Šlachtovej. V kauze figuroval Marián Kočner, ktorý pomáhal Šlachtovej a kontroverzne do nej zasiahol aj bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka, takisto prepojený s Kočnerom.

Spojenie s Gavorníkom

Pri svojich ružomberských aktivitách sa Korytár spojil so Štefanom Gavorníkom. Ten bol za Mečiarovej vlády prezident Fondu národného majetku, kde rozhodoval o privatizáciách rôznych podnikov. Vlastnou rukou dokonca podpísal aj predaj vtedajšieho SCP Ružomberok. O jeho samotného i o pôvod jeho majetku sa v minulosti zaujímala aj NAKA. Pôvod jeho majetku je pritom naozaj pozoruhodný. Ako zdokumentoval týždenník Plus 7 dní, jeho výška môže dosahovať až desiatky miliónov eur.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia