Ďalšie zisky na celoslovenskom Kalendári roka 2024

Ďalšie "zisky" na celoslovenskom Kalendári roka 2024

Ján SvrčekAktuality19.4.2024

Na našom portáli sme už priniesli informáciu, že v tradičnej súťaži Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov Najkrajší kalendár Slovenska, kategóriu firemné reprodukcie umeleckých diel, ovládol kalendár ružomberskej akciovej spoločnosti Mondi SCP s názvom Umenie lieči.

Na pôde Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici aj ďalšie ocenenia smerovali do dolného Liptova. Miroslav Saniga z Liptovských Revúc sa stal dokonca trojnásobným laureátom. Spod Urpína si odniesol dve tretie miesta, a to v kategóriách stolové kalendáre rôzne so svojim produktom FOSFA Life Science 2024 a u tiež u stolových s motívom obce (Donovaly 2024). Navyše si tento známy slovenský prírodovedec prevzal čestné uznanie v autorskej sekcii za kalendár Murárik červenokrídly – nadprirodzená vtáčia ikona nebotyčných brál čiernokamenskej Záhrady Eden 2024.

Doslova bardom tejto prestížnej súťaže je ružomberský fotograf Ľubomír Schmida. Teraz mu patrilo čestné uznanie v autorskej kategórii nástenných viac listových kalendárov s Čarovným Slovenskom 2024.

„Tejto súťaži sa zúčastňujem už dvadsať rokov. Ak sa dobre pamätám, nikdy som sa domov nevracal s prázdnymi rukami. Dokonca, raz boli medzi najlepšími vyhodnotené tri kalendáre a ešte som si odniesol i špeciálnu cenu Za kreatívny, inovačný prístup. Mojimi témami vždy boli živly zeme, voda, oheň, vzduch a krásne liptovské, oravské a tatranské scenérie,“ uviedol Ľ. Schmida a dodal: „Svojimi fotografiami v kalendároch sa snažím osloviť všetkých ľudí dobrej vôle a trochu ich aj primäť k tomu, aby si vážili a ctili našu krásnu krajinu, prírodu a správali sa k nej s úctou.“

Foto: V. Škuta

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia