Ďalším kandidátom na primátora je Ján Bednárik

Ďalším kandidátom na primátora je Ján Bednárik

RedakciaAktuality13.9.2018

Súčasný poslanec mestského a krajského zastupiteľstva Ján Bednárik oznámil svoj záujem stať sa novým primátorom Ružomberka na štvrtkovej tlačovej konferencii. Okrem dôvodov, ktoré ho viedli k tomuto zásadnému kroku, predstavil aj jednotlivé body svojho volebného programu a tiež kandidátov na poslancov do jednotlivých obvodov. Bednárik, ktorý bude vo voľbách kandidovať za stranu KDH verí v to, že boj o primátorské kreslo bude korektný a priznal, že do neho vloží všetko čo sa dá.

Nová nádej pre Ružomberok

Ján Bednárik pôsobí v politike už niekoľko rokov a podľa jeho vlastných slov, zdieľa s ľuďmi ich radosti, starosti, častokrát aj ťažko riešiteľné situácie. Po mnohých rozhovoroch mu však vždy vychádza ten istý záver. A tým je chýbajúca nádej ľudí v to, že raz sa v Ružomberku bude žiť lepšie. „Dôvod, prečo som vlastne tu a prečo kandidujem je ten, že chcem do Ružomberka vniesť novú nádej. Nádej v to, že v Ružomberku sa oplatí študovať, nájsť si zamestnanie, založiť rodinu, postaviť dom a neodchádzať preč. Na to aby sa táto nádej vyplnila nám však ľudia musia veriť. A veriť nám budú len vtedy keď to čo im povieme aj splníme. Preto skutky, ktoré uskutočníme budú prezentovať nás a túto kampaň,“ uviedol Bednárik dôvody, pre ktoré sa rozhodol kandidovať.

Program pod heslom „Nevolím sľuby“

Heslo, pod ktorým Ján Bednárik predniesol svoj volebný program podľa neho najviac prezentuje Ružomberok. „Vy sami ste svedkami toho, že veľa sa tu toho povedalo a málo sa urobilo. Aj zo skúseností z mojich predchádzajúcich zamestnaní a z toho, ako sa iné mestá v rámci Slovenska rozvíjajú a idú ďalej, je mi ľúto, že Ružomberok v niektorých veciach stagnuje,“ vysvetlil.

Vo svojom volebnom programe sa Bednárik opiera o dokopy šesť hlavných oblastí, ktoré si zasluhujú urgentnú pozornosť. Ako prvú uviedol dopravu. Dostavba diaľnice R1 a D1 je podľa neho samozrejmosťou, no na to podľa jeho slov Ružomberčania nemajú až taký priamy dosah. Vyjadril však snahu nájsť systémy, ktoré zrýchlia dopravu priamo v meste a odstránia zápchy.

Druhou témou bola zamestnanosť. V tejto oblasti je jeho cieľom podporovať hlavne domácich podnikateľov, ktorí sú priamo tu a ponúkajú prácu. S tým podľa neho súvisia aj priestory a teda dokončenie areálu v Texicome a tiež vybudovanie nového areálu.

Ďalšími ústrednými témami sú podľa Bednárika a jeho volebného programu aj bytová výstavba a oblasť životného prostredia. Podľa neho veľa ľudí z Ružomberka odišlo práve preto, lebo nemali vyhovujúce podmienky na to aby sa tu usídlili a aj to chcú zmeniť k lepšiemu.

Piatu časť svojho programu označil Bednárik ako netypickú. „Ako kandidát na primátora mesta Ružomberok navrhujem zriadiť kanceláriu pre občanov tu na pešej zóne. Aby mali s primátorom priamy kontakt a aby vedeli, že primátor stojí pri nich,“ objasnil.

V poslednom bode programu, ktorý kandidát na primátora označil ako bod „plus jeden“ zhrnul všetko to, čo bolo v meste začaté. Sem spadá spomínaná dopravná situácia, ale aj dokončenie plavárne či zriadenie námestia.

Podporu má aj v súčasnom viceprimátorovi

Michal Slašťan, ktorý sa pri najbližších voľbách bude uchádzať o miesto poslanca prišiel Bednárikovi vyjadriť svoju podporu. Priznal pritom, že v KDH tvoria dobrý tím a že sa niektoré jeho skúsenosti môžu zísť mladším kolegom. „Okrem toho, že Jána Bednárika poznám už 20 rokov, myslím si o ňom, že je to skúsený manažér, páči sa mi aj jeho slogan v kampani, Nevolím sľuby. Som presvedčený o tom a neskromne si dovolím tvrdiť, že v čase keď bolo KDH vo vláde pri moci, práve vtedy sa toho pre mesto urobilo najviac. A potvrdilo mi to aj viacero ľudí,“ vyjadril svoju podporu Slašťan.

Bednárikove rozhodnutie zabojovať o post primátora mesta Ružomberok pozitívne zhodnotil aj predseda mestskej organizácie KDH Pavel Šípoš. Podľa neho je Ján Bednárik v prvom rade odborník vo svojej pracovnej pozícii a tiež charakterný človek. „V našej spoločnosti je človek s charakterom často odsúvaný na druhú až tretiu koľaj, zatiaľ čo drzé a arogantné povahy sú v popredí. Myslím si však, že by v tom konečne mohla nastať zmena a ľudia, ktorí sú charakterní by sa mali dostať do popredia a ovplyvňovať dianie v meste a spoločnosti,“ uzavrel.

Ján Bednárik si, ako sám uviedol, dobre uvedomuje do čoho ide, aká je jeho konkurencia a že to rozhodne nebude ľahké. Verí však, že voľby prebehnú korektne a že na konci si všetci podajú ruky. Podľa neho Ružomberčania vidia, aká situácia je v meste a sami si zvážia, či zmena potrebná je alebo nie je.

(foto: Anežka Macková)

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia