Darcovia sa opäť zúčastnia Kvapky krvi

Darcovia sa opäť zúčastnia Kvapky krvi

RedakciaAktuality25.2.2022

Najbližší termín darovania krvi je 8.3.2022 (utorok). Aby nemocnica ochránila darcov krvi a personál pred šírením nákazy, zaviedla nový hygienicko-epidemiologický štandard. S cieľom regulovať počty darcov v priestoroch transfúzneho pracoviska, nemocnica zaviedla objednávanie darcov krvi na presný čas. Na odber je potrebné prihlásiť sa na telefónnom čísle 044 438 2401, počas pracovných dní, v čase od 10:00 hod. do 12:00 hod a od 13:00 hod do 15:00 hod.

Pred samotným odberom

Klinika hematológie a transfuziológie darcov upozorňuje, aby potenciálni darcovia krvi dôkladne zhodnotili svoj zdravotný stav. Na tento účel majú slúžiť otázky, na ktoré si má záujemca odpovedať pred tým, ako sa rozhodne darovať.

1. Bol som posledných 14 dní v zahraničí?

2. Bol som posledných 14 dní v kontakte s osobou, ktorá sa vrátila zo zahraničia, je v karanténe alebo sa u tejto osoby objavili príznaky respiračného ochorenia alebo ochorenia COVID – 19?

3. Mám alebo som mal posledných 14 dní niektorý z nasledujúcich príznakov respiračného ochorenia: suchý kašeľ, dýchavičnosť, zvýšenú teplotu, zimnicu, bolesť v krku, hlavy, bolesti svalov, hnačku alebo zvracanie?

Tieto otázky sú súčasťou Dotazníka darcu krvi. V prípade akejkoľvek pozitívnej odpovede nemocnica prosí o toleranciu a ohľaduplnosť k pacientom, ostatným darcom a zamestnancom ÚVN SNP Ružomberok - FN.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia