Deň narcisov presunuli na jeseň

Deň narcisov presunuli na jeseň

RedakciaAktuality16.4.2020

Aj ulice Ružomberka mali dnes patriť dobrovoľníkom so žltými narcismi, symbolom solidarity a podpory onkologickým pacientom. Situácia okolo epidémie nového koronavírusu to zmenila, a tak sa tento rok odkladá Deň narcisov na jeseň. Informáciu potvrdia Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje.

Prioritou Ligy proti rakovine počas 30-ročnej existencie je pomoc onkologickým pacientom a podpora zdravia obyvateľstva, preto sme sa zachovali zodpovedne a tradičnú zbierku napriek množstvu komplikácií, mimoriadnej pracovnej záťaži a ekonomickým problémom zrealizujeme v náhradnom termíne," povedala výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

Deň narcisov sa nesie v znamení žltej farby umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Zakúpením tohto kvietka dobrovoľnou čiastkou každý vyjadruje spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom.

Žlté kvietky presúvame do karantény a pripnúť si ich budete môcť na odev v náhradnom termíne, o ktorom by sme chceli rozhodnúť podľa vývoja situácie," upresnila Liga proti rakovine.

Pomoc pacientom počas koronavírusu

Minuloročná zbierka v Ružomberku

Kontaktovať môžete celoročnú bezplatnú telefonickú a emailovú Onkoporadňu Ligy proti rakovine. V súvislosti s koronavírusom dávajú do pozornosti onkologickým pacientom a ich príbuzným možnosť konzultovať svoje otázky s odborníčkou v oblasti verejného zdravia, onkopsychologičkou na Onkoporadni Ligy proti rakovine na telefónnom čísle 0800 11 88 11 v rozšírenom čase každý deň aj počas víkendov medzi 18. – 19. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia