Deň otcov a detí plný prekvapení

Deň otcov a detí plný prekvapení

RedakciaAktuality18.7.2022

Podujatie prilákalo rodiny nielen z Ružomberka, ale aj z okolitých obcí. Napriek tomu, že išlo o podujatie určené najmä pre otcov a ich ratolesti, tak v hojnom počte prišli aj mamičky so svojimi detičkami

„Manžel je dnes je v práci, tak som prišli do Čutkova s mojou trojročnou a štvorročnou dcérou. Dobre sa bavili, keď robili kotúle pri karateristoch. Veľmi sa im páčila jazda na obrnenom vozidle, najmä keď prechádzalo vodou v potoku,“ povedala Martina z Ružomberka.

„Mne sa najviacej páčila jazda na motorkách. Doteraz som sa viezla len na skútri, ktorý má ocino. Ja mám rada, adrenalín, tak som sa tešila na motorku. Bol to krásny zážitok,“ povedala dvanásťročná Miriam Mudičková z Liptovských Sliačov. Jej starý otec ju doplnil: „Zať a dcéra s druhou vnučkou išli na tenisový turnaj. My sme sa len prišli pozrieť do doliny, nakoniec nás organizátori presvedčili, aby sme sa zapojili. Absolvovali sme všetkých deväť stanovíšť. Vnučka mi pripomenula moju vojenčinu, keď prekonávala prekážkovú dráhu a plazila sa.“

„Deň otcov a detí sme pripravili s materským centrom Nevedko v Ružomberku. Pomohli nám pri jeho organizácii napríklad Mestské lesy v Ružomberku, ktoré pripravili pre súťažiacich spoznávanie listov a plodov lesných stromov. My sme vymysleli disciplínu prania bielizne vo vode z čutkovského potoka. Deťom prišlo vhod, že sa mohli osviežiť vo vode,“ povedala Jana Streitová z občianskeho združenia Ružomberčan.

Jednotlivé súťažne disciplíny v Čutkove pripravili Obrovo, Karol Olejník 5. DAN AiKIDO, Karolovo včelie zastaveníčko, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Ružomberku, Vojenský útvar 1115 Ružomberok, Motoklub Free riders – motorkári Ružomberok, Mestské lesy Ružomberok, Mestský hokejový klub Ružomberok.

Tibor Šuľa

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia