Deň otvorených dverí prilákal deti aj rodičov

Deň otvorených dverí prilákal deti aj rodičov

RedakciaAktuality21.11.2023

Stredná odborná škola polytechnická ukázala, prečo by si ju žiaci mali vybrať na ďalšie štúdium. Vyučujúci spolu so žiakmi Strednej odbornej polytechnickej školy v Ružomberku každý rok pripravia deň otvorených dverí, počas ktorého ukážu záujemcom o štúdium priestor tejto vzdelávacej inštitúcie. Tentoraz ho zorganizovali začiatkom novembra. Prehliadka začala na športoviskách, potom prešli cez chemické laboratórium, kde žiaci robili pokusy.

„Následne prezentovali práce v zámočníckych dielňach, kde ukázali rezanie závitov, v učebni CNC vytvárali program na obsluhu CNC sústruhu a CNC frézy. Zároveň prebiehala ukážka práce na gravírovačke. Budúci žiaci školy v elektrodielňach videli prácu s robotmi, s inteligentným osvetlením, ale aj programovanie na PLC paneloch, ktoré boli doplnené obsluhou pneumatických zariadení,“ priblížil DOD riaditeľ školy Ing. Pavol Moravčík.

Deviataci mohli vykonávať rôzne pokusy, ale aj merania niektorých elektrických veličín. Veľký záujem žiakov ale aj žiačok, bol o odbor autoopravár. V školských dielňach im ukázali základy diagnostikovania, ale aj vyvažovania kolies.

„Po prehliadke učební teoretického vyučovania sa žiaci stretli s zamestnávateľmi v rámci duálneho vzdelávania. Firmy Mondi SCP, Klauke, Esox, Arriva, a Todos spolupracujú s našou školou a poskytujú žiakom priestor na získanie zručností v praxi. Ďakujem vyučujúcim, žiakom aj zamestnávateľom za pomoc pri prezentácii našej školy,“ dodal riaditeľ školy s vyše dvesto žiakmi, ktorí študujú v siedmich odboroch.

Nasledujúci školský rok by malo pribudnúť 72 prvákov. Zaujímavosťou bude technik spracovania plastov a po dlhej dobe otvárajú aj veľmi žiadaný odbor autoelektrikár. Škola však nenecháva nič na náhodu a ďalší deň otvorených dverí pripravuje v januári.

Fotogaléria

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia